Fazıl Say İmamoğlu'nu tek kalemde sildi: Gözümden düştü pişmanım

Ekrem İmamoğlu'na verdiği destekle bilinen dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, CHP'li İBB Başkanı'nı Karadeniz turundaki otobüs fotoğrafından dolayı yerden yere vururken ''Gözümden düştü, kendisini desteklediğim için pişmanım toplumdan af diliyorum'' dedi.

Genel 10.05.2022, 14:10 10.05.2022, 14:12
Abone ol

CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Karadeniz turunun yankıları sürüyor. Gazeteci Nagehan Alçı ve Ertuğrul Özkök'le aynı otobüste yer almasından dolayı kendi tabanı tarafından yerden yere vurulan İmamoğlu'na tepkiler dinmiyor. Millet İttifakı'na yakınlığıyla tanınan gazeteci Can Ataklı ve Nevşin Mengü'nün ardından İmamoğlu'na bir tepki de ünlü piyanist Fazıl Say'dan geldi.

''EN YAKINLARIMDAN BİLE AZAR İŞİTTİM''

Sosyal medya platformu Instagram'dan İmamoğlu'nu topa tutan Fazıl Say, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ''Ekrem İmamoğlu'na çok büyük destekler verdim. 2019'daki özellikle ikinci seçimde. İmamoğlu'nu herkesin eleştirdiği konularda bile desteğimi esirgemedim. İstanbul'da kar yağdı hayat kilitlendi kendisi İngiliz büyükelçi ile yemek yediği zamanda bile destek verdim. En yakınlarımdan bile azar işittim. Çünkü İmamoğlu'nu haklı bulmuyorlardı.

''PİŞMANIM AF DİLİYORUM''

Son yaşananlardan dolayı ben de şaşkınım. Cumhurbaşkanı adayı değilken neden başka şehirlerde mitingler yapar diye yadırgadım olayı. Basın ordusuyla otobüslerle yapmasını yadırgadım. Çünkü henüz aday değil. Yapma felsefesini yanında taşıdığı insanları hepsini yadırgadım konu oldu. Hayal kırıklığı yaşadım. Ekrem İmamoğlu'nu savunmuş biri olarak bende hesap verme gerçekliği yaratttı kusura bakmasın. Mağdur duruma düşürdü beni. Dolayısıyla bu toplumdan af diliyorum. Pişmanlık hissediyorum. 'Vız gelir tırs gider vs. akıllı olun' topluma da ayar yaparak konuşmaları hiç hoş olmadı. Gözümden çok düştüğünü belirtmek istiyorum. Bu benim kişisel gerçeğim.'' 

İSTEKSİZ ÖZÜR

İmamoğlu, hakkında yapılan eleştiriler karşısında ''Başkalarının değirmenine su taşıdıklarının farkında olmayanlar da olabilir bunun içerisinde, farkında olup yapanlar da olabilir. Ama bu kardeşiniz için vız gelir tırıs gider. Hiç umurumda değil" ifadelerini kullandıktan sonra ''Ben çifti çocuğuyum, benden kibir doğmaz. Ben üreten bir ailenin çocuğuyum. Bu yakıştırmaları yapan arkadaşlardan sadece ve sadece dün bir konuşmada yaptığım ‘vız gelir tırıs gider’ lafından ötürü özür diliyorum.'' şeklinde açıklama yapmıştı.

 Hatırlanacaği gibi Can Ataklı, 'İmamoğlu balonu patladı' ifadelerini kullanırken, Nevşin Mengü ise yaptığı yayında İmamoğlu'nun saymakla bitmeyen hatalarını tek tek sıralamıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!