Fahrettin Altun'un yeni kitabı yayımlandı! 'Türkiye'nin küresel sistemdeki düzen kurucu rolü anlatılıyor'

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un İngilizce olarak kaleme aldığı, 'Türkiye as a Stabilizing Power in an Age of Turmoil (Küresel Kaos Çağında İstikrar Sağlayıcı Bir Güç: Türkiye)' kitabı satışa sunuldu. Kitapta, küresel sistemin kaos içinde yaşadığı dönemde Türkiye'nin istikrar sağlayan ve düzen kurucu rolü anlatılıyor.

Genel 16.01.2022, 14:48 16.01.2022, 15:38
Abone ol
Fahrettin Altun'un yeni kitabı yayımlandı! 'Türkiye'nin küresel sistemdeki düzen kurucu rolü anlatılıyor'

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un yeni kitabı, 'Türkiye as a Stabilizing Power in an Age of Turmoil (Küresel Kaos Çağında İstikrar Sağlayıcı Bir Güç: Türkiye)' yayımlandı. 

Altun'un yeni kitabı ABD ve İngiltere'de aktif olarak faaliyet gösteren, Academica Press tarafından yayımlandı. Kitapta, küresel sisteme dair önemli detaylar yer alıyor. 

TÜRKİYE'NİN DÜNYADAKİ ROLÜ ANLATILIYOR

Altun'un kitabı, küresel sistemde var olan kaos için Türkiye'nin istikrarı sağlayıcı ve düzeni kurucu rolüne dair önemli paragraflar yer alıyor. Son 20 yılda Türkiye'nin dünyada oynadığı rol ve karşı karşıya kaldığı meydan okumaların analizinin yapıldığı kitapta, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dış politika vizyonu ortaya koyuluyor. 

ULUSLARARASI SİSTEM KRİZ YÖNETEMİYOR

Kitapta uluslararası sistemin herzaman kriz ürettiğine dikkat çekilirken, sistemin barış ve istikrarı sağlama yeteneğinin olmadığı ifade ediliyor.

Diğer yandan kitapta, bölgesel anlaşmazlıklar, gelir dağılımındaki adaletsizlik, göç ve siber suçlar gibi tehditlerin küresel sistemdeki rolü anlatılıyor. 

İNGİLTERE VE ABD'DE SATIŞA SUNULDU 

Altun'un kitabı, Türkiye'nin yanı sıra ABD ve İngiltere'de de okuyuculara sunuldu. Diğer yandan Fahrettin Altun, 'Modernleşme Kuramı: Eleştirel Bir Giriş', 'Türkiye'de Basın Özgürlüğü', 'Terörün Kökenleri ve Terörle Mücadele Stratejisi', '15 Temmuz'da Medya', 'Milletin Zaferi:15 Temmuz' başlıklı kitapları kaleme almıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!