banner2

Evlat nöbetine bir aile daha katıldı! 'Kızımın peşinden iki defa Irak'a gittim ama kızımı bana göstermediler'

Diyarbakır'da evlat nöbeti 808. gününde devam ediyor. Çocuklarının terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını belirten ailelerin sayısı 245'e yükseldi. 2014 yılında 23 yaşındayken kızı Zahide için Hakkari’den gelip eyleme katılan Zebude Öner, "HDP kızımı alıp PKK'ya teslim etti. Kızımın peşinden iki defa Irak'a gittim ama kızımı bana göstermediler" dedi.

Genel 18.11.2021, 15:39
Abone ol
Evlat nöbetine bir aile daha katıldı! 'Kızımın peşinden iki defa Irak'a gittim ama kızımı bana göstermediler'

Diyarbakır'da evlat nöbeti 808. gününde devam ederken, Hakkari'nin Çukurca ilçesinde 2014 yılında, 23 yaşındayken kaçırılan kızı Zahide’nin bulunması için gelip eyleme katılan Zebude Öner ile birlikte evlat nöbeti tutan aile sayısı 245'e çıktı.
Zebude Öner, kızına teslim olması için çağrı yaptı.

'TESLİM OL, DEVLETİMİZ  DE SENİ BANA TESLİM EDECEK'

"HDP kızımı alıp PKK'ya teslim etti. Kızımın peşinden 2 defa Irak'a gittim ama kızımı bana göstermediler. Buraya kızımı istemeye geldim. Kızımı nasıl götürdülerse öyle de geri getirsinler. Kızımı almadan buradan gitmeyeceğim. İnşallah, kızım gelir ve kavuşurum. Zahide kızım; korkma evine gel. Kaç, güvenlik güçlerine teslim ol. Kimse sana ceza vermeyecek. Teslim ol, devletimiz de seni bana teslim edecek" 

 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!