banner2

Eşi benzeri görülmemiş minare yenilemesi! İnşaat işçisini kaldıraç yaptılar

İstanbul'da ilginç minare yenilemesi görenleri hayrete düşürdü. Minareden sarkıttıkları ipe tutunarak aşağıya atlayan işçiler, parçaları bu şekilde yukarıya çekti.

Genel 19.09.2022, 16:54 19.09.2022, 17:09
Abone ol
Eşi benzeri görülmemiş minare yenilemesi! İnşaat işçisini kaldıraç yaptılar

İstanbul Kağıthane'de bir grup işçi bir caminin minaresini yenilemek için akılalmaz bir yöntem kullandı. Yürekleri ağza getiren o anlar kameralara yansırken, işçilerin hiçbir önlem almaması 'pes' dedirtti.

İNŞAAT İŞÇİSİNİ KALDIRAÇ YAPTILAR

Hamidiye Mahallesi'ndeki bir caminin minaresini yenilemek için toplanan bir grup işçi önce minareye iskele kurdu. İşçiler ardından minarenin tepesine parçaları taşımak için ilginç bir yöntem geliştirdi. İskelenin tepesine bir ray sistemi kuran işçiler, aşağıya sarkıttıkları ipin ucuna yenileme yapılacak taş parçalarını bağladı.

MİNAREYE TAŞ ÇEKTİLER

Ardından iskelenin üst katlarına dağılan işçiler, sırayla ipe tutunarak aşağıya atladı. Bu sayede parçayı minarenin tepesine çıkartan işçiler, canlarını hiçe sayarak defalarca bu şekilde yukarıya taş çekti. Yürekleri ağza getiren o anlar kameralara yansırken, işçilerin hiçbir önlem almaması ise “pes” dedirtti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!