banner2

En düşük emekli maaşı 10 bin TL olacak! 10 Bin TL altı maaş alan emekli kalmayacak! Emekliler zam müjdesi kapıda

Emekliye gelen maaş zammının ardında bir yenisi daha kapıda bekliyor. Emekli vatandaşlar maaşlarına yapılan zam sonrası yeni zam için araştırmalara başladı. Ara zam sonra 7500 TL olan emekli maaşı için yeni bir müjde geliyor. Artık 10 bin TL altında emekli maaşı olmayacak. İşte detaylar..

Genel 02.04.2023, 14:29 02.04.2023, 14:32
Abone ol
En düşük emekli maaşı 10 bin TL olacak! 10 Bin TL altı maaş alan emekli kalmayacak! Emekliler zam müjdesi kapıda

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı televizyon programında en düşük emekli maaşının 7500 TL'ye çıktığını açıkladı. En düşük emekli maaşı 5500 TL’den 7500 TL’ye çıkarıldı. Bu müjdenin hemen ardından emekliye yeni zam yolda. En düşük emekli maaşının 10 bin lira olacağı on bin lira altında emekli maaşının olmayacağı edinilen bilgiler arasında. İşte emekliye yeni zam müjdesi..

EMEKLİYE MÜDE TEMMUZ'DA GELECEK

Milyonlarca emekli vatandaşı yakından ilgilendiren enflasyon verileri Türkiye İstatistik Kurumu tarafından art arda açıklanmaya başladı. Şu anda 2 aylık enflasyon rakamları belli oldu fakat önümüzde daha 4 aylık bir süreç bulunuyor. Temmuz ayında 6 aylık enflasyon verilerinin belli olması ile birlikte SSK ve BAĞ-KUR emeklileri doğrudan enflasyon zammı alırken memur emeklileri ise enflasyon farkı alacak. Üstelik bu rakamların üstüne refah payı da eklenecek. Yani temmuzda emekliliği büyük zam bekliyor.

EN DÜÜK EMEKLİ MAAŞI 10 BİN TL OLACAK

Temmuz ayında 10.000 TL altı maaş alan emekli kalmayacağı yönünde nokta yani milyonlarca emeklinin maaşı bir anda rekora fırlayacak. Emekliler artık açlık sınırının üstünde Maaş almaya başlayacak. Konu ile ilgili son kararın ise Haziran ayı itibarıyla 6 aylık enflasyon rakamlarının belli olması sonrasında verileceği iddia edildi. Enflasyona ek olarak verilecek refah Payı ile birlikte en düşük emekli maaşının ₺10.000'ye yükseltilmesi planlanıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!