banner2

Emniyet'ten Faruk Sezer açıklaması: Beyanları doğruyu yansıtmıyor

Emniyet Genel Müdürlüğü, (EGM) Faruk Sezer isimli emekli polis memurunun kurmaya çalıştığı sendika hakkında açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamada, "Faruk Sezer hakkında farklı platformlarda birçok defa ortaya attığı isnat ve iftiralar nedeniyle hukuk nezdinde defaten suç duyurusunda bulunulmuştur." denildi.

Genel 29.03.2022, 19:47 29.03.2022, 19:58
Abone ol
Emniyet'ten Faruk Sezer açıklaması: Beyanları doğruyu yansıtmıyor

EGM'den yapılan açıklama Faruk Sezer'in kurmaya çalıştığı sendikanın hukuk nezdinde “yok hükmünde olduğu” belirtildi. Açıklamada, "Faruk Sezer hakkında farklı platformlarda birçok defa ortaya attığı isnat ve iftiralar nedeniyle hukuk nezdinde defaten suç duyurusunda bulunulmuştur." ifadelerine yer verildi.

YOK HÜKMÜNDE!

EGM'den yapılan açıklama şöyle:

4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu'nun 15. Maddesi ile “Emniyet hizmetleri sınıfı ve emniyet teşkilatında çalışan diğer hizmet sınıflarına dahil personelin sendika kuramayacağı ve üye olamayacağı” açıkça yasaklanmış olmasına rağmen kanunsuz bir şekilde kurulmaya çalışılan ancak Yargıtay 22. Hukuk Dairesi’nin 06.06.2016 tarihli ve 2016/12861 Esas/2016/16434 kararıyla “yok hükmünde olduğu” tespit edilen Emniyet Sen’in sözde Genel Başkanı emekli polis memuru Faruk Sezer'in, doğruyu yansıtmayan beyanları, söylemleri ve ileri sürdüğü iddialar üzerine açıklama yapılması gereği duyulmuştur.

Hukuken var olmayan ve Teşkilatımızla uzaktan yakından ilgili bulunmayan bir sendikanın Genel Başkanı olduğunu iddia eden söz konusu şahsın, zaman zaman bazı medya organlarında da yer verilen mesnetsiz ithamlarının amacının dezenformasyon olduğu açık ve nettir.

Terör örgütleriyle ve her türlü suç ve suçluyla amansız mücadelesini son derece başarılı şekilde sürdüren Polis teşkilatına kara çalmaya ve moral motivasyonunu bozmaya yönelik bu tür provokatif girişimler, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da boşa çıkarılacaktır.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

Emniyet'i hedef alan iftira kampanyaları asla amacına ulaşamayacak ve teşkilat mensuplarının birbirine olan bağını gevşetemeyecektir.

Faruk Sezer hakkında farklı platformlarda birçok defa ortaya attığı isnat ve iftiralar nedeniyle hukuk nezdinde defaten suç duyurusunda bulunulmuştur.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!