banner2

Emine Erdoğan Ukraynalı yetim çocukları ziyaret etti

Emine Erdoğan Ukrayna'dan Türkiye'ye getirilen yetim çocuklar ile buluştu.

Genel 01.12.2022, 10:46 01.12.2022, 13:06
Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski'nin eşi Olena Zelenska ile anlaşmaları gereği Odesa'dan Türkiye'ye getirilen yetim çocuklar ile buluştu.

Emine Erdoğan ile Olena Zelenska, 2 Ekim'de İstanbul'da yaptıkları görüşmede tahliyenin ilk adımı olarak Odesa Soneçko Çocuk Evi'ndeki yetim çocukların Ankara'ya getirilmesi konusunda mutabık kalmıştı.

Yetim çocukların emin ellerde olduğunu belirten Erdoğan, Elbette gönül ister ki bu savaş olmasın, kimse annesiz, babasız kalmasın, yerinden yurdundan edilmesin. Dileğim savaşın en kısa zamanda bitmesi, oradaki yaraların sarılması ve herkesin yuvasına güvenle dönebilmesi." şeklinde konuştu. 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık da ziyarette yer alırken Emine Erdoğan özel gereksinimleri de olan çocukların da aralarında bulunduğu en küçüğü 10 aylık olan Ukraynalı çocukların rehabilitasyon süreci hakkında bilgi aldı. 

Emine Erdoğan çocuklarla tek tek ilgilenip sohbet etti ve her birine oyuncak hediye etti. Ukraynalı çocuklar Emine Erdoğan'a büyük ilgi gösterirken Emine Erdoğan'ın kendisine masal kitabındaki karakterleri anlatan bir çocukla samimi konuşmaları dikkat çekti.

Emine Erdoğan, Olena Zelenska'nın kendisinden çocukların güvenle barınabileceği bir yer talep ettiğini ve Bakan Yanık'ın çocuklara en uygun yeri temin ettiğini belirtti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!