DOLAR
9.3325 0.41
EURO
10.8599 0.31
ALTIN
533.82 0.97
BIST
1431.24 0.10

Emine Erdoğan, Çubuk'ta kadınların "turşu kurma" etkinliğine katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Ankara'da bir araya geldiği kadınlarla beraber, Çubuk ilçesine bağlı Aşağı Çavundur Mahallesi'nde kadınların gerçekleştiği turşu kurma etkinliğinde onlarla beraber turşu kurdu.

Genel 13.10.2021, 17:48 13.10.2021, 18:54

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Ankara, Çubuklu'da kadınların düzenlediği etkinlikte onlarla beraber turşu kurdu.

EMİNE ERDOĞAN, ÇİFTÇİLER GÜNÜNÜ DE KUTLADI

Etkinlikteki kadınlarla sohbet eden Emine Erdoğan, tarladan toplanan patlıcan ve lahanalardan turşu kuran kadınlara katıldı. Sebzelerin içini doldurup, onları kavanozlara yerleştiren Emine Erdoğan'a etkinlikteki kadınlar, Çubuk turşusunun kuruluşunu gösterdi.

Kadınlara turşu kurmanın püf noktasını soran Emine Erdoğan'a, kadınların tarifi televizyonlara veremeyeceklerini, fakat kendisinin kulağına özel olarak söyleyebileceklerini söylemesi kendisini gülümsetti.

Küçükken annesine turşu kurarken eşlik ttiğini söyleyen Emine Erdoğan, burada ilk kez turşu kurduğunu ve bunun kendisi için çok güzel bir deneyim olduğunu ifade etti.

Erdoğan, "Hem ilk olması hem de Çubuk'umuzun değerli hanımlarının bu kadar faal olmaları beni çok duygulandırdı gerçekten" ifadelerini kullandı.

"Çiftçiler gününde kadınlarımızın gayretlerini takdirle karşılıyorum. Gerçekten olmazları başarıyorlar." diyen Erdoğan, çiftçiler gününü kutladı. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Günün Anketi Tümü
İstanbul'da son zamanlarda artan trafik sorununun sebebi nedir?