banner2

Emeklilikte 3600 prim şartına düzenleme: 2000-2002-2008 sigortalılar dikkat: Kısmi yaş sınırı değişti mi?

EYT yasasının çıkmasıyla beraber milyonlarca vatandaş emekli oldu. Yeni meclis gündeminde ise erken emeklilik detayları yer alacak. Emeklilikte yaş sınırlaması da kalkması gündeme gelmiş durumda. Bu düzenleme, milyonlarca kişinin emeklilik hayallerini gerçekleştirmesine imkan sağlayacak. Yaş sınırlamasının kalkması ile artık o şartları sağlayanlar emekli olacak. İşte detaylar..

Genel 31.05.2023, 12:43
Abone ol
Emeklilikte 3600 prim şartına düzenleme: 2000-2002-2008 sigortalılar dikkat: Kısmi yaş sınırı değişti mi?

EYT ile milyonlarca kişi emeklilik hakkına sahip oldu. Ancak düzenlemeyi kaçıran SSK ve Bağkur'lular için kısmi yaştan emeklilik gündeme geldi.Vatanadaşlar emeklilikte yaş sınırını kalkmasının beklerken erken emeklilikte hangi şartların arandığı merak ediyor. İşte detaylar...

PRİM GÜN SAYISI 4500 İNİYOR

EYT (Emeklilikte Yaşa Takılanlar) sonrasında emeklilik hakkı elde eden milyonlarca vatandaşın durumu, gelecekte yapılacak yeni düzenlemelerin açıklanmasını bekliyor.Bu nedenle, kısmi emeklilik için gereken koşullar yakından inceleniyor. Planlanan düzenleme, birçok kişiye emeklilik hakkı tanıyacak.Kısmi emeklilikte şartlar değişebilir ve bu düzenleme kapsamında gündemde yer alıyor. Bağ-Kur'lular arasında, 5400 prim günüyle kısmi emeklilik hakkı elde edenlerin bu sürenin reformla birlikte 4500'e indirilmesi bekleniyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!