banner2

Ekmek 4 lira mı olacak? Fırıncılar Federasyonu'ndan açıklama geldi

Her fırsatta ekmeğe zam talebiyle gündeme gelen İstanbul'un fırıncıları ekmeğe yine zam yapmaya hazırlandıkları bildirilirken Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı ekmeğin 4-5 TL olacağı iddialarını yalanladı. 

Genel 22.11.2021, 10:22 22.11.2021, 15:58
Abone ol
Ekmek 4 lira mı olacak? Fırıncılar Federasyonu'ndan açıklama geldi

Ekmeğe zam yapmak için geçtiğimiz ay İstanbul Valiliği ve İstanbul Ticaret Odası'na başvuran İstanbul'daki fırıncıların talepleri olumlu karşılanarak, 220 gram ekmeğe 50 kuruş zam yapılmıştı. Bu zam kararıyla da ekmeğin fiyatı 2.5 TL olmuştu. 

YİNE ZAM TEKLİFİ 

Yeni zam kararından bir ay vakit bile geçmeden fırıncılar yine yeni zam talebinde bulundu. 

50 kiloluk un çuvalının son iki haftada 200 TL'den 360 TL'ye çıktığını vurgulayan Ekmek Üreticileri İşverenleri Sendikası, fırıncıların ekmeğe zam gelmesini istediğin bildirdi. 

EKMEK 4 TL OLACAK 

Sendika, bazı fırıncıların bugünden itibaren zam kararını beklemeden ekmeği 3 ila 4 TL'den satışa sunacağını da bildirdi. 

TÜRKİYE FIRINCILAR FEDERASYONU AÇIKLAMA YAPTI

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı ekmeğin 4-5 TL olacağı iddialarını yalanladı. 

Balcı yaptığı yazılı açıklamada 'Ekmeğin 4-5 TL olacağı şeklindeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır.' ifadelerini kullandı. 

Ekmek maliyetinde artış olduğunu ifade eden Balcı, buna rağmen vatandaşı ekmeksiz bırakmayacaklarını vurgulayarak, 'Tüketicimizin mağdur edilmemesi, esnafımızın daha da büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalmaması için mutlaka ama mutlaka gereken yapılacaktır.' dedi.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!