banner2

Ege'de yüzlerce düzensiz göçmen kurtarıldı

Yunanistan unsurları tarafından Türk kara sularına geri itilen, toplam 306 düzensiz göçmen, İzmir ve Aydın açıklarında kurtarıldı.

Genel 27.09.2021, 22:05
Abone ol
Ege'de yüzlerce düzensiz göçmen kurtarıldı

Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın resmi internet sitesinde yayımlanan açıklamaya göre, İzmir’in Dikili mevkisi açıklarında bir lastik bot içerisinde düzensiz göçmenlerin bulunduğu ihbarı üzerine bölgeye Sahil Güvenlik ekipleri yönlendirildi.

Yunanistan unsurları tarafından Türk kara sularına geri itilen 23 düzensiz göçmen, görevli ekiplerce kurtarıldı. Dikili mevkiğinde gerçekleştirilen bir diğer kurtarma operasyonunda ise Türk kara sularına geri itilen, yedi can salı içerisinde bulunan 149 düzensiz göçmen kurtarıldı. Bu yasa dışı geçişi organize ettikleri iddia edilen iki kişi ise yakalanarak tutuklandı.

İzmir’in Karaburun ve Foça ilçeleri açıklarında da Yunanistan unsurları tarafından Türk kara sularına geri itilen 25 düzensiz göçmen kurtarıldı.

AYDIN'DA 109 DÜZENSİZ GÖÇMEN KURTARILDI

Sahil Güvenlik ekipleri, ayrıca Aydın’ın Didim mevki açıklarında Yunan kuvvetlerince geri itilen ve bir lastik bot içerisinde bulunan 39 düzensiz göçmeni kurtardı. Göçmen kaçakçısı olduğu idda edili iki kişi ise yakalandı.

Aydın'ın Kuşadası ilçesi açıklarında düzenlen 5 ayrı operasyonda da yine Yunan kuvvetlerince Türk kara sularına geri itilen 70 düzensiz göçmen kurtarıldı.

Kurtarılan düzensiz göçmenler, yapılan işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüklerine sevk edildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!