Edirne'yi sağanak vurdu can pazarı yaşandı! Mahsur kalanlar kurtarıldı

Son dakika haberleri... Edirne'de şiddetli yağış nedeniyle araçlarında ve evlerinde mahsur kalanları AFAD, itfaiye ve jandarma ekipleri kurtardı. Aşırı yağış yüzünden çok sayıda evi su basarken Murat Güneş, sele kapılarak kayboldu. Güneş'in cansız bedeni jandarma ekipleri tarafından evinin 200 metre yakınında bulundu.

Genel 13.12.2021, 07:59 13.12.2021, 12:45
Abone ol

Aşırı yağış yüzünden Enez ilçesinde bağlı Abdurrahim, Vakıf ve Sultaniçe köylerindeki çok sayıda evi su bastı. Haber verilmesi üzerine Edirne AFAD Müdürlüğü, Enez Kaymakamlığı ve Enez Belediyesi ekipleri bölgeye sevk edildi. Suların yükselmesi nedeniyle evlerinde ve araçlarda mahsur kalanlar kurtarıldı.

'İHBARLAR GELİYOR'

Enez Kaymakamı Şükrü Alperen Göktaş,  aşırı yağış sebebiyle bazı köylerde sıkıntı yaşandığını belirtti. Şu an için ulaşımda herhangi bir sıkıntı yaşanmadığını, yağışın sürdüğünü ifade eden Göktaş, "Tüm köylerimizle iletişim halindeyiz. Kapalı köy yolu yok. Su yükselmesiyle ilgili ihbarlar geliyor. Bazı köylerimizde yağış devam ediyor. Su yükselmesine binaen arkadaşlarımız ve AFAD ekipleri müdahale ediyor." ifadelerini kullandı.

11 KİŞİ KURTARILDI

Öte yandan mahsur kalan 11 kişi ekiplerce kurtarıldı. Evde mahsur kalan aile, bulunduğu yerden iş makinesiyle alınarak Sultaniçe Muhtarlığı'na getirildi ve sağlık kontrolünden geçirildi.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Enez Belediye Başkanı Özkan Günenç de belediye ve kaymakamlık ekiplerinin koordineli şekilde çalışmalarını sürdürdüğünü dile getirdi. Yağışın devam ettiği bölgede ekipler, arama kurtarma çalışmalarını sürdürüyor.

KAYIP KİŞİNİN CESEDİNE ULAŞILDI

Aşırı yağış yüzünden Enez ilçesinde bağlı Abdurrahim, Vakıf ve Sultaniçe köylerinde çok sayıda evi su basarken Murat Güneş, sele kapılarak kayboldu.

Sel felaketi ardından bölgeye giden AFAD, jandarma ve belediye ekipleri bölgede arama kurtarma çalışması başlatıldı.

Güneş'in cansız bedeni jandarma ekipleri tarafından evinin 200 metre yakınında bulundu.


Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!