banner2

Edirne'de Bayır Deresi pislikle mücadele ediyor! At cesedi bile var

Edirne'de Yıldırım Beyazıt Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlar Bayır Deresi'nin kirliliğinden oldukça rahatsız. Derede at cesedi bile bulunurken vatandaşlar bir an önce temizliğin yapılmasını talep ediyor.

Genel 26.04.2022, 15:48 26.04.2022, 16:09
Abone ol

Edirne'de Meriç ve Tunca nehirlerinin kolu olan Bayır Deresi, çöp deresine dönüşerek yeşilleşti. 

Geçtiğimiz yıl DSİ ve belediye ekipleri tarafından temizlenen tahliye kanalı rüzgarın sürüklediği atık malzemeler ile tekrar kirlendi. 

AT CESEDİ BİLE VAR 

Derede at cesedi bile bulunurken bölge sakinleri derenin temizlenmesini istiyor. 

Mahalle Muhtarı Nuri Bostancı yaptığı açıklamada, tahliye kanalındaki kirliliği kötü görüntü oluşturduğunu ifade etti. 

'BİR AN ÖNCE TEMİZLİK YAPILMALI'

Kanalda bir an önce temizlik yapılması gerektiğini söyleyen Bostancı, "Bölgede hızlı tren ve yol çalışmamız var. Yetkililerden buranın temizlenmesiyle ilgili sözümüzü almıştık. Fakat dar bir alanda çok fazla çalışma olduğu için herhalde temizlik çalışması biraz ertelendi. İnşallah en kısa sürede deremizin temizlenmesini bekliyoruz. Yazın sivrisineklerin üremesine zemin sağlayan bir alan oluşturuyor." sözlerine yer verdi. 

'SİVRİSİNEKLER BURADA ÜRÜYOR'

Söz konusu pisliğin koku içermediği fakat çok sayıda sivrisineği bünyesinde barındırdığını belirterek, "Vatandaşlarımız da bu konudan mustarip ve sıkıntılı. Kokusu çok yok ama yeşil örtü ve çöpler nedeniyle kötü bir görüntü oluyor. Sivrisinekleri üreme alanı olduğu için yarattığı bir sorun var. İnşallah önümüzdeki günlerde deremiz temizlenir biz de rahatlamış oluruz mahalle halkı olarak." diye konuştu. 

'LÜTFEN ÇÖP ATMAYIN'

Vatandaşlara duyarlı olmalarını tavsiye eden Bostancı dere içi ve çevresine çöp atmamaları gerektiğini söyledi. 

Vatandaşlardan Şefika Mehmetoğlu ise tahliye kanalının temizlenmesini istediklerini ifade etti.

Kirliliğin rahatsız edici boyuta ulaştığını belirten Mehmetoğlu, "Temizlenirse çok iyi olur. Kirlilik olunca yazları çok sivrisinek de oluyor." dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!