Yandex Metrica

Drop tankı nedir? Uçaklarda drop tankı ne için kullanılır?

Drop tankı nedir? Uçaklarda drop tankı ne için kullanılır?

Ankara'da bir F-4 uçağından otoparktaki araçların üzerine parça düştü. Otoparktaki araçlar büyük hasar alırken olayda şans eseri yaralanan ve ölen olmadı. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken Drop tankı nedir? Uçaklarda drop tankı ne için kullanılır? soruları da arama motorlarına sıkça sorulmaya başlandı.

Genel

11.05.2024, 21:41

Ankara'da bir savaş uçağından ayrılan drop tank henüz bilinmeyen nedenlerden ötürü Ankara'nın Çankaya ilçesindeki bir otoparka düştü. Olayda çok sayıda araç hasar aldı. Yaşanan olayda can kaybı olmaması ie en büyük teselli oldu. Araçlarda maddi hasar oluşurken olay hakkında incelemeler devam ediyor.

DROP TANKI NEDİR?

Drop Tankı jet savaş uçaklarında yakıt deposu eklenti parçalarından biridir. Drop tankı aynı zamanda ek yakıt tankı olarak da tanımlanabilir.  Havacılıkta bir drop tank (harici tank, kanat tankı veya göbek tankı) uçaklar tarafından harici olarak taşınan yardımcı yakıt tanklarını tanımlamak için kullanılır. Bir drop tank harcanabilir ve genellikle fırlatılabilir. Harici tanklar modern askeri uçaklarda yaygındır ve zaman zaman sivil uçaklarda da bulunur, ancak ikincisinin acil bir durum dışında atılma olasılığı daha düşüktür.

DROP TAKI NE İŞE YARAR?

Drop tankı savaş uçaklarının yakıtlarının depolandığı ekstra kullanım için tasarlanmış yakıt tanktır. 

OTOPARKA DROP TANKI DÜŞTÜ!

Ankara'da bir otoparka savaş uçağının drop tankı düştü. Olaya ilişkin yapılan açıklamada "Hava Kuvvetleri Komutanlığımıza ait F-4 savaş uçağının bir parçası, Ankara semalarında uçuşu esnasında bilinmeyen bir sebeple TPAO'ya ait açık bir otoparka düşmüştür. Uçak emniyetli bir şekilde Eskişehir meydana iniş yapmıştır. Olayda can kaybı ve yaralı bulunmamaktadır." denildi. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading