banner2

Doktor Ertan İskender'i bıçaklayan saldırganın ifadesi şoke etti

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli asistan hekim Ertan İskender'i bıçakla yaralayan Bayram N. kendisini "Fizik tedavi görmezsen ayağın kesilir dediler, bunu duyunca kendimi kaybettim" sözleriyle savundu.

Genel 08.06.2021, 14:18
Abone ol
Doktor Ertan İskender'i bıçaklayan saldırganın ifadesi şoke etti

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi ortopedi ve travmatoloji asistan doktoru Ertan İskender'i bıçakla yaralayan Bayram N.'nin ifadesi ortaya çıktı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, "kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan tutuklanan Bayram N., ifadesinde geçirdiği kaza sonrası hastanenin ortopedi servisinde tedavi edildiğini, ayak parmaklarının kesildiğini belirtti.

Tedavi sürecinde psikolojisinin bozulduğunu ve psikiyatri servisinde de tedavi gördüğünü anlatan şüpheli, olay günü bacağındaki ağrılar nedeniyle hastaneye başvurduğunu söyledi.

''YANLIŞ TEDAVİ SONRASI AYAĞIMI DA KESECEKLERDİ, BUNU DUYUNCA KENDİMİ KAYBETTİM''
Hastanede doktorların kendisine, "Ortopedi servisinde seninle ilgili yapılacak bir şey yok. Fizik tedavi görmen gerekiyor. Fizik tedavi görmezsen ayağın kesilir" dediğini ileri süren Bayram N. "Yanlış tedavi sonrası ayağımı da keseceklerdi. Bunu duyunca kendimi kaybettim. Tartışma yaşandı. Ben de kendimi savundum" ifadesini kullandı.

Soruşturma kapsamında hastanenin güvenlik kamerası kayıtlarının incelendiği, görüntülerden şüphelinin savunmasında belirttiği tartışmaya ilişkin bir tespit yapılamadığı öğrenildi.

Savcılık, Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne, doktor Ertan İskender'in, saldırı sonrası elinde kalıcı hasar oluşup oluşmadığının tespiti ve genel sağlık durumunun rapor halinde gönderilmesi için müzekkere yazdı. İskender'in tedavisinin ardından ifadesinin alınacağı ve gelen rapora göre şüpheli hakkında iddianame düzenleneceği belirtildi.

OLAYIN GEÇMİŞİ
Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli asistan hekim Ertan İskender, 27 Mayıs'ta hastası Bayram N.'nin bıçaklı saldırısı sonucu yaralanmış ve ameliyata alınmıştı. Gözaltına alınan saldırgan çıkarıldığı mahkemece, "kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan tutuklanmıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!