banner2

Doğa harikası Girlevik Şelalesi’ne hayat veren gözeler keşfedilmeyi bekliyor

Erzincan'ın Çağlayan beldesindeki Girlevik Şelalesi'ne hayat veren gözeler, havanın ısınmasıyla ziyaretçilerin uğrak yeri oldu.

Genel 10.05.2023, 12:06 10.05.2023, 13:03
Abone ol
Doğa harikası Girlevik Şelalesi’ne hayat veren gözeler keşfedilmeyi bekliyor

Munzur Dağı eteklerindeki Kalecik köyünde yer alan 9 ayrı kaynak suyunun aktığı gözeler gezginlerin yeni gözdesi.

DOĞASEVERLERİN YENİ GÖZDESİ

Munzur Dağı eteklerinden gelerek 40 metreden döküldüğü Girlevik Şelalesi’ni besleyen kaynak doğaseverlerin gözlerinin pasını siliyor. Muhteşem manzarası eşliğinde gözeler çevresinde, piknik yapanlara, doğa kampı yapanlara ve doğa yürüyüşü yapanlara rastlamak mümkün.

"ÇOK EĞLENCELİ ÇOK KEYİF VERİCİ"

Arkadaşları ile birlikte doğa yürüyüşü yapmak için gelen Kalecik köyünde ki gözeleri tercih eden Vural Gümüş manzaranın tadını çıkardıklarını belirterek, “Erzincan’ın Kalecik köyündeyiz. Arkadaşlarla birlikte doğa yürüyüşüne geldik. Geçekten çok mükemmel bir köy. Erzincan’ın meşhur Girlevik Şelalesi’nin suyunun tamamen beslendiği ve bu suyun çıktığı yer tam olarak burası. Buraları görmek, gezmek gerçekten doğaseverler için çok eğlenceli ve keyif verici. Biz de bugün geldik arkadaşlarımızla birlikte gezdik. Burada piknik yapan insanlar da var. Gelip, gezilip görülesi bir yerlerden biri diyebilirim. Anlatmakla olmaz, ancak gezilerek görülebilir” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!