Diyarbakır'da 'Doğunun Üç Yıldızı' paneli düzenlendi

Dicle Üniversitesi ve Türk Tarih Kurumu'nun iş birliğiyle düzenlenen ‘’Doğunun Üç Yıldızı’’ paneli Dicle Üniversitesi 15 Temmuz Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirildi. Panele, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan da katıldı.

Genel 29.04.2022, 03:12
Diyarbakır'da 'Doğunun Üç Yıldızı' paneli düzenlendi

Dicle Üniversitesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen Doğunun Üç Yıldızı paneline, Vali Münir Karaloğlu,  Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan, Rektör Prof. Dr. Mehmet Karakoç, Türk Tarih Kurumu Başkanı Birol Çetin,  Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma, dekanlar, akademisyenler, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı. 

İKİ NEHRİN BULUŞMASI FİLMİNİN FRAGMANI İZLENDİ

Kur'an-ı Kerim tilavetinin okunması ile başlayan programda  ‘’İki Nehrin Buluşması’’ filminin fragmanı izlendi. 

Açılış konuşmalarını yapan Vali Münir Karaloğlu, ‘’Bugün burada üç önemli şahsiyeti anıyoruz, üçü de çok önemli. Üç yıldız şahsiyeti anlamaya ve anlatmaya devam edeceğiz. Bu önemli şahsiyetleri bilimsel çalışmalar ışığında tarihe kayıt düşüreceğiz. Emeği geçen herkesi tebrik ederim’’ dedi. 

Programla ilgili sosyal medya hesabında paylaşım yapan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan akademisyenlere teşekkür etti

Panele ev sahipliği yapan Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç ise üniversitenin kısa bir tanıtımını yaparak, ‘’Doğunun Üç Yıldızı mottosuyla bu panelimizde bir aradayız. Bu üç önemli şahsiyet sadece bulundukları yerin değil, coğrafyanın ve coğrafyanın  ötesindeki birlik ve beraberliğin, kardeşlik ikliminin oluşması için gayret göstermişlerdir’’ dedi. 

Panel Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hasan Tanrıverdi, ‘’Bu panelin Diyarbakır’da olması çok önemli. Bu üç önemli şahsiyetin dünya görüşünü, felsefesini, inançlarını ve inanç esaslarını ele alacağız’’ dedi.  

Program sonunda Rektör Prof. Dr. Mehmet Karakoç tarafından paydaşlara  teşekkür plaketi takdim edildi.


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!