banner2

Diyarbakır anneleri Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi! 'Bizim çocuklarımız HDP İl Binasından kaçırıldı'

Diyarbakır anneleri, terör örgütü PKK için dağa kaçırılan evlatları için oturma eylemi yaptıkları HDP İl Başkanlığı önüne gelmeyerek otelde görüşmeye çağıran CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi.

Genel 10.03.2022, 18:44 10.03.2022, 18:56
Abone ol

Terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılan çocukları için Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yapan anneler Diyarbakır'a gelen CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi. 

Aileler adına açıklama yapan Ruken Canbey, Kılıçdaroğlu'nun Diyarbakır'a geldiğini fakat kendilerini yanına gekmediğini hatırlattı. 

Kılıçdaroğlu'nun dün akşam çocuğu dağa kaçırılan bir iki aile ile çok kısa bir görüşme yaptığını bu görüşmenin de "Kılıçdaroğlu Diyarbakır annelerini ziyaret etti" şeklinde paylaşıldığını belirten Canbey bundan rahatsız olduklarını belirtti. 

'BİZİMLE GÖRÜŞECEĞİN YER OTEL DEĞİL HDP İL BİNASIDIR'

3 yıldır Kılıçdaroğlu'nu beklediklerini ifade eden Canbey, Kılıçdaroğlu, Diyarbakır'a gelmeden CHP'li yetkililer bizimle iletişime geçti. Bize dediler ki sizinle otelde görüşebilir miyiz? Dün gece Kemal Kılıçdaroğlu otelimize baskın yapar gibi giriş yaptı. Biz aileler olarak Kemal Kılıçdaroğlu'nu protesto ettik. 'Senin bizimle iletişime geçeceğin yer otel değil HDP il binasıdır' dedik. Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmeye inmedik. İki arkadaşımızı gönderdik. Talebimizi onlara iletmelerini istedik. Onlar da bize ve arkadaşlarımıza kumpas hazırlayıp görüntü aldılar ve sanki Kemal Kılıçdaroğlu bizimle, ailelerle görüşmüş, bizim sorunlarımızı, taleplerimizi dinlemiş gibi gösterdiler ve o şekilde basına yaydılar." ifadelerine yer verdi. 

'BİZİM ÇOCUKLARIMIZ HDP İL BİNASINDAN KAÇIRILDI' 

Kılıçdaroğlu'na hitap eden Canbey sözlerine şöyle devam etti: 

"Biz seni buraya HDP Diyarbakır il binası önüne bekliyoruz. Otele beklemiyoruz. Bizim çocuklarımızın kaçırıldığı yer burası. Otel değil. Görüşeceğimiz, sorunlarımızı anlatacağımız yer burası. Burada 260 ailenin çocuğu HDP il binasından kaçırıldı. Buraya gel, bizi burada dinle. Demokrasi diyorsun sabahtandır. Diyarbakır'ın her yerinde hak, hukuk adalet, demokrasi diyorsun bunlara uyuyorsan gelirsin burada ailelerin talebini, bizlerin talebini dinlersin." 

Eylem yapan aileler açıklama sonrası CHP ve HDP aleyhine sloganlar attı. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!