banner2

Darbe sırasında TRT ve Digiturk binalarının işgali davasında 38 sanığın yeniden yargılanması devam ediyor

Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında TRT'nin Ulus yerleşkesi ve Dİgiturk binasını işgali davasında 38 sanık yeniden yargılanıyor.

Genel 08.07.2021, 17:20 08.07.2021, 17:26
Abone ol
Darbe sırasında TRT ve Digiturk binalarının işgali davasında 38 sanığın yeniden yargılanması devam ediyor

38 SANIK YENİDEN YARGILANIYOR

15 Temmuz 2016'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimi sırasında TRT'nin Ulus yerleşkesi ve Digiturk binasının işgaline yönelik olarak Yargıtay'ın haklarında verilen hükümlerin bozulması kararını verdiği biri astsubay 37’si askeri öğrenci toplam 38 sanığın yeniden yargılanmasına devam edildi.

İstanbul 24. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Bakırköy Adalet Sarayı Konferans Salonunda görülen duruşmaya 33 sanık ve avukatları katılırken, bazı sanıklarsa duruşmaya Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlandı.

DURUŞMA YARINA ERTELENDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Savunma Bakanlığı avukatlarının da hazır bulunduğu duruşmada sanıkların savunmaları alındı. Asker öğrenci olan sanıklar, emir komuta zinciri kapsamında hareket ettiklerini ve darbe girişimi olduğuna dair bir bilgilerinin olmadığını iddia ederek, haklarındaki suçlamaları reddetti.

Sanıkların savunmaları tamamlandıktan sonra bir kısım sanığın avukatları söz aldı. Sanık avukatları da müvekkillerinin suçsuz olduklarını öne sürerek, beraatlerini istedi. Duruşma yarına ertelendi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!