banner2

Cumhuriyet Yazı İşleri baldız fetişi çıktı! Diyanet'e operasyon için harıl harıl fetva çalışıyorlar

Cumhuriyet gazetesi, İslam cahillerini tahrik için 'malzeme' tedarik edip fetva çarpıtmaya devam ediyor.

Genel 06.11.2021, 13:43
Abone ol
Cumhuriyet Yazı İşleri baldız fetişi çıktı! Diyanet'e operasyon için harıl harıl fetva çalışıyorlar

Cumhuriyet gazetesi, Türkiye'de İslam dininin kural ve kaidelerine saldırmak için fırsat kollayan kesimlere 'adrese teslim' malzeme sunmaya devam ediyor. 

Fıkıh kitaplarında neyin haram neyin helal olduğu ortadayken 'baldız' kavramı üzerinden operasyona kalkışan gazete, Diyanet İşleri Başkanlığı'na yönelik nefret kampanyasının dinamosu oldu. 

Diyanet'in yayınladığı fetvaları çarpık biçimde sunarak sanki 'baldızla zinaya cevaz verildiği' algısına yol açan Cumhuriyet, hem okuyucularını kandırıyor hem de halkın dini değerlerini alenen tahkir ediyor. 

Bir dönem dinî kuralları merak eden vatandaşlar için Diyanet'in hizmete soktuğu fetva hattını manipüle etmiş FETÖ üyelerinin taktiğini benimseyen Cumhuriyet, fetva kitaplarındaki hükümleri İslam'a küfretmenin aracı haline getirmek için çalışıyor. 

Son birkaç ayda yediği tekziplerle adeta mahkeme zabıt katibi haline gelen Cumhuriyet editörleri, manşetten yayınlamak zorunda kaldıkları tekziplerle Türk basın tarihinde yeni bir rekora imza atmaya aday görünüyor. 

İddiaları bizzat mahkemelerce yalanlanınca daha kolay bir yöntemi, İslam'a saldırmayı benimseyen gazete, son sayısında yine fetva kitabından bir alıntı paylaştı: "Eşin vefat etmesi durumunda (erkek), herhangi bir süre beklenmesine gerek olmaksızın baldızı ile evlenebilir. Karısının kız kardeşi, teyzesi ya da halasıyla da evlenebilir."

AZ KALDI, CUMHURİYET DİNİ ÖĞRENECEK

İslam cahili Cumhuriyet ekibine şunu hatırlatmak gerekiyor: Hristiyanlık, Musevilik ve İslamiyet, dünya üzerindeki semavî dinlerdir ve bu dinlerin, kutsal kitapları tarafından ortaya konulmuş belirli kuralları vardır. O kurallara 'şeriat' denir. İnsanlar dini hükümlere inanıp inanmamakta tamamen serbesttir. 

Diyanet yayınlarındaki fetvalar da İslam'da uyulması gereken kural ve kaideleri ifade eder. Bu fetvalar Müslümanlar içindir. Hangi inanca sahip olduğu anlaşılamayan Cumhuriyet yazı işleri ekibinin dünya görüşüne uymuyor diye İslamî kurallar değişmez-değiştirilemez.

HADİ YİNE İYİSİNİZ, 'MALZEME'NİZ BİZDEN!

Yayınladığı manşetlerle bilinçaltındaki baldız takıntısını ortaya koyan Cumhuriyet gazetesine bir sonraki haberi için bir cinsiyetçi(!) 'malzeme' de biz verelim: "Eşinin vefatı durumunda erkek hemen evlenebiliyorken, kadın 4 ay 10 gün beklemek zorundadır. Kocası ölen kadın hamile ise bu takdirde bekleme süresi doğumla birlikte sona erer."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!