Yandex Metrica

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Macaristan Başbakanı, Türkiye-Macaristan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi'nde biraraya geliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Macaristan Başbakanı, Türkiye-Macaristan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi'nde biraraya geliyor

İletişim Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Türkiye-Macaristan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi'nin 5. toplantısı 11 Kasım'da Ankara'da Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Macaristan Başbakanı Viktor Orban başkanlığında yapılacak.

Genel

23.01.2024, 22:01

Türkiye-Macaristan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi'nin 5'inci Toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Macaristan Başbakanı Viktor Orban'ın başkanlıklarında 11 Kasım'da Ankara'da gerçekleştirilecek.Toplantıda, Türkiye ile Macaristan arasındaki ilişkiler tüm ayrıntılarıyla gözden geçirilecek, güncel bölgesel ve uluslararası gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunulacak.

Açıklamada ayrıca,

"Toplantı, stratejik ortağımız ve Müttefikimiz Macaristan'la ikili ilişkilerimizin yanı sıra, NATO, Avrupa Birliği ve Türk Konseyi başta olmak üzere çok taraflı platformlardaki iş birliğimizin derinleştirilmesi yönündeki ortak iradenin teyidi niteliğinde olacaktır. Toplantı vesilesiyle ayrıca, iş birliğini güçlendirmeye matuf muhtelif anlaşma ve protokoller imzalanacaktır" denildi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading