Cumhurbaşkanı Erdoğan İslamofobi Forumu'na mesaj gönderdi! 'Veba salgını gibi yayılmaya devam ediyor'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2. Uluslararası Medya ve İslamofobi Forumu'na mesaj gönderdi. Erdoğan gönderdiği mesajda, 'İslamofobi tıpkı önü alınamayan veba salgını gibi toplumun tüm kesimlerini zehirlemeye devam ediyor' ifadelerine yer verdi.

Genel 15.03.2022, 14:17 15.03.2022, 14:48
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan İslamofobi Forumu'na mesaj gönderdi! 'Veba salgını gibi yayılmaya devam ediyor'

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile İletişim Başkanlığının destek verdiği, RTÜK, DİB, Erciyes Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası Medya ve İslamofobi Forumu, ATO Congresium'da başladı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, foruma gönderdii mesajda programın düzenlenmesine emek veren kurumlara tebriklerini iletirken, programın içeriğini zenginleştiren herkese teşekkür etti. 

'İSLAMOFOBİ VEBA SALGINI GİBİ YAYILMAYA DEVAM EDİYOR'

Erdoğan, geçen yıl pandemi önlemleri gölgesinde gerçekleştirilen forumun bu sene daha kapsamlı, daha kuşatıcı olmasından memnuniyet duyduğunu iletirken, İslamofobi tıpkı önü alınamayan veba salgını gibi özellikle Batılı ülkelerde yayılmaya, sokaktaki insandan siyasetçisine, işçisinden kamu görevlisine toplumun tüm kesimlerini zehirlemeye devam ediyor." ifadelerine yer verdi. 

'İSLAM DÜŞMANLIĞIYLA MÜCADELE TÜM İNSANLIĞIN MESELESİDİR'

Basın yayın organlarının sorumsuz ve ayrıştırıcı dilinin milyonlarca insanı olumsuz etkilediğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ukrayna krizi bağlamında yaşanan utanç verici tartışmalar, İslam düşmanlığı ve kültürel ırkçılığın ulaştığı tehlikeli boyutları ortaya koyuyor. İnsanı eşref-i mahlukat gören, 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.' diyen bir medeniyetin mensupları olarak, mazlum ve mağdurlar arasında ayrımcılık yapılmasını asla kabul etmiyoruz. Yükselen İslam düşmanlığıyla mücadelenin sadece Müslümanların değil tüm insanlığın meselesi olduğuna inanıyoruz. Diğer türlü 2019'da Yeni Zelenda'da, 2021'de Kanada'da yaşanan İslamofobik saldırıların önüne geçemeyiz." ifadelerine yer verdi. 

'MÜSLÜMANLAR HAKSIZLIKLARA GÜÇLÜ TEPKİ VERMELİ'

Erdoğan, bu konuda Batılı siyasilerin, medya organlarının ve devlet kurumlarının dışından en büyük sorumluluğun İslam dünyasına düştüğüne dikkat çekerek, "Kendileriyle beraber yüz milyonlarca insanı hedef alan bu haksızlık, hukuksuzluk ve ayrımcılık karşısında Müslümanlar güçlü tepki göstermeli, meşru zeminde haklarını aramalı, mücadelesini vermelidir. 2. Uluslararası Medya Forumu'nun bu yönde atılmış değerli bir adım olarak görüyorum." ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!