banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhalefetin 'yurt' yalanına sert tepki: Hayatınız yalan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı Darülaceze Yurt ve Kültürel Tesis Açılışı ve Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri Tanıtım Töreni'ndeki konuşmasında muhalefeti, yurtlar üzerinden yürüttüğü yalan kampanyası için sert eleştirdi.

Genel 25.09.2021, 17:50 25.09.2021, 19:09
Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı Darülaceze Yurt ve Kültürel Tesis Açılışı ve Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri Tanıtım Töreni'nde hitap etti ve konuşmasında muhalefetin yalan kampanyasına ilişkin açıklamalar da yaptı.

Türkiye'nin en yaygın sosyal destek projelerini hayata geçirdiklerini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kimsenin kendini yalnız hissetmeyeceği bir sistem kurduklarını dile getirdi.

"ENGELLİ İSTİHDAMINDA 60 BİNİ GEÇTİK"

Erdoğan, 40 farklı ilde 97 bine yakın yaşlı vatandaşa evinde bakım hizmeti verdiklerini ifade etti. Diğer taraftan engellilerin istihdamında ise 60 binin geçildiğini kaydeden Erdoğan, evde bakım uygulaması ile ülke genelinde 536 bine yakın engelli vatandaşa aylık ortalama bin 798 lira bakım desteği verildiğini hatırlattı.

8 binin üzerinde çocuğun evlat edindirme ile bir aileye kavuştuğunu dile getiren Erdoğan, kadına yönelik şiddetle mücadele için kurduğukları konuk evlerine 285 bine yakın kadına hizmet verildiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, göreve geldiklerinde Türkiye'nin sosyal yardım bütçesinin yıllık 2 milyar lirayken, bu rakamın geçen yıl 69 milyar lirayı bulduğunu belirtti ve sözlerini, "Türkiye büyüdükçe, güçlendikçe, zenginleştikçe vatandaşlarına sağladığı refah seviyesi ona göre artmaktadır, artmayı da sürdürecektir." ifadeleriyle sürdürdü.

"DARBE TAŞLARININ NASIL ADIM ADIM DÖŞENDİĞİNİ GÖRDÜK"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bizim kuşağımız 1960 darbesinde çocuktu ama darbenin yol açtığı acıların etkisini o çocuk halimizde bile hissediyorduk. Türkiye'nin karanlık dönemlerinden biri olan 1970 de gençlik dönemlerine denk geldi. Darbe taşlarının nasıl adım adım döşendiğini bizzat gördük. 1980 darbesi böyle bir dönemin ardından ülkemizin saf dışı edildiği bir felaketti. Milletimiz istiklaline sahip çıkma iradesini ortaya koymuştur." sözleriyle Türkiye'nin bugün geldiği noktaya dikkat çekti.

"NEREDEYSE 1 MİLYON YURT KAPASİTESİNE SAHİBİZ"

Son günlerde yürütülen çirkin karalama kampanyasına da değinen Erdoğan, Yurt kapasitesini tırmandıran bir iktidarız. İlgisiz kişileri bankların üzerine yatırarak 'yurt yoktur' yalanını söylüyorsunuz. Hayatınız yalan." diyerek, bunu ortaya sürenlere sert bir yanıt verdi. Erdoğan, "Yurt kapasitelerini hiçbir dönemde olmadığı kadarıyla tırmandıran, neredeyse 1 milyona yakın yurt kapasitesine sahip olan bir iktidarız." sözleriyle, görevde oldukları süre zarfında yurtlar konusunda daha önce olmadığı kadar hizmet sunduklarını kaydetti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!