banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhalefete Kanal İstanbul yanıtı: Ne kadar cahiller

Son dakika haberleri... 1915 Çanakkale Köprüsü Son Tabliye Montaj Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Sakın Kanal İstanbul'a girmeyin, paralarını alamazlar' diyen Kılıçdaroğlu'na 'Devletlerde süreklilik esastır. Bunların devlet yönetimine ne kadar cahil olduklarının ifadesidir.' şeklinde yanıt verdi.

Genel 13.11.2021, 14:50 13.11.2021, 15:59
Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1915 Çanakkale Köprüsü Son Tabliye Montaj Töreni öncesinde havadan helikopter ile incelemelerde bulundu. 1915 Çanakkale Köprüsü Son Tabliye Montaj Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullandı;

NE ZAMAN AÇILACAK?

Çanakkale Deniz Zaferimizin 106. yıl dönümünde köprümüzü ve otoyolu hizmete açacağız. Yatırım tutarı 2.5 milyar avro olan bu projeyi yap-işlet-devret ile hayata geçiriyoruz. Otoyol projemizin önemli ayağını başarıyla tamamlamak üzereyiz. Önümüzdeki yılın en geç 18 Mart'ında, Çanakkale Deniz Zaferi'mizin yıl dönümünde köprümüzü hizmete açacağız. Yatırımda, üretimde, istihdamda en büyükler arasına girmeyi hedefleyen Türkiye'nin, ulaşım altyapısının bu aşamasının da tamamlanmasıyla artık geleceğe daha da umutla bakıyoruz. Türkiye yeni bir sıçrama dönemini daha başarıyla gerçekleştirmiş oluyor. 

'6 DAKİKAYA İNECEK'

Çanakkale Köprüsü'nün hizmete girmesiyle Çanakkale Boğazı geçiş trafiği hiçbir engele takılmadan yapılacak bir seyahatle 6 dakikaya inecektir. Yap-işlet-devret modeliyle inşa edilen bu köprüyle Türkiye, yeni bir sıçrama dönemini daha başarıyla gerçekleştirmiş oluyor. Bu köprü, büyük ve güçlü Türkiye hedefimize bir kez daha yaklaştığımızın ispatıdır. Artık 3 kıtadaki tüm kara, deniz, demir, hava yollarının ülkemizden ve elbette boğazlarımızdan geçmeye başladığı bir döneme giriyoruz. 

'DEVLETLERDE SÜREKLİLİK ESASTIR'

İnşallah Kanal İstanbul ile deniz yolu alanında devrim niteliğinde bir atılımı daha hayata geçireceğiz. Sevgili milletime sesleniyorum. İkide bir ana muhalefetin özellikle dünyaya seslenerek, büyükelçileri toplayarak, "sakın Kanal İstanbul'a girmeyin, paralarını alamazlar" diyor. Devletlerde süreklilik esastır. Zaten bunların iktidar yüzü görmeye imkanları olmayacak.

'NE KADAR CAHİLLER'

Milletim onlara böyle bir fırsatı vermez. Bu muhalefetin bir defa 2023'te iktidarı almak gibi imkanları da olmayacak. Dünyayı bu şekilde tehdit etmek, devletlerin sürekliliğini bir kenara koyarak paranızı alamazsınız gibi bir yaklaşıma girmeleri, bunların devlet yönetimine ne kadar cahil olduklarının ifadesidir. Bunların şu anda başkanlığını elinde bulundurdukları belediyelerde ne yapıyorlar, bir kere bunlara bakın. Ucuz su, elektrik sözleri, hangisini tuttular. Altyapı ile ilgili ne yaptılar? 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!