banner2

Cilvegözü'nden 44 bin 220 Suriyeli ülkesine gitti

Kurban Bayramı'nın ülkelerinde geçirmek isteyen binlerce Suriyeli Hatay'ın Cilvegözü Gümrük Kapısı üzerinden Suriye'ye gitti.

Genel 19.07.2021, 10:19
Abone ol
Cilvegözü'nden 44 bin 220 Suriyeli ülkesine gitti

Türkiye'de yaşamını sürdüren 44 bin 220 Suriyeli yakınlarıyla bayramlaşmak üzere Hatay'daki Cilvegözü Gümrük Kapısı üzerinden ülkelerine gitti.

SIKI GÜVENLİK KONTROLLERİ 

Kurban Bayramı'nı memleketlerinde geçirmek için Hatay Valiliği'nin internet randevu sistemine kayıt yaptıran Suriyeliler kendileri için kaydı yapılan randevu günleri geldiğinde Cilvegözü Gümrük Kapısına geldiler.  Alınan güvenlik önlemleri kapsamında, Suriyelilerin çıkışlarının sorunsuz olarak sağlandı. Cilvegözü Gümrük Kapısı’ndaki güvenlik kontrollerinde Reyhanlı İlçe Jandarma Komutanlığı’nda görev yapan bomba arama köpeği ‘Süngü’ de kullanıldı. Süngü ile giden yolcuların eşyaları ve valizleri kontrol edildi, bomba araması yapıldı.

GERİ DÖNÜŞLER 31 ARALIK'A KADAR DEVAM EDECEK

Bayramlaşmak üzere 2019 yılında 37 bin Suriyeli ülkesine dönerken, geçen yıl ise İçişleri Bakanlığı tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında gidişler durdurulmuştu. Bu yıl tekrar başlayan bayramlaşma izni çerçevesinde 6 Temmuz’da başlayan gidişler tamamlanırken gidenlerin sayısı toplam 44 bin 220 oldu. Geri dönüşler ise 31 Aralık'a kadar devam edecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!