banner2

CHP trolü Celal Çelik diploma avına çıktı rezil oldu: Saygın isimlere sataş, önemli biriymiş gibi hisset!

Türkiye'nin dış politika hamlelerini yıllardır Fransız kamuoyuna anlatmaya uğraş veren uluslararası ilişkiler uzmanı Öznur Küçüker Sirene, ünlü isimlere sataşıp gündeme gelmeyi alışkanlık haline getirmiş CHP trolüne cevap verince olanlar oldu.

Genel 06.06.2023, 16:32
Abone ol
CHP trolü Celal Çelik diploma avına çıktı rezil oldu: Saygın isimlere sataş, önemli biriymiş gibi hisset!

CHP trolleri 14 ve 28 Mayıs'ta üst üste yaşadıkları şoku hâlâ atlatamadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik 'diploma' iftirasını gündemde tutmaya çalışırken sayısız kez çuvallayan troller bu kez Erdoğan'ın destekçilerini yine 'diploma' iftirasıyla hedef almaya başladı. 

Sosyal medyada kendisini 'gazeteci-yazar' olarak tanıtan Celal Eren Çelik isimli kişi, yıllardır Fransız televizyonlarında Türk dış politikası hakkında ilgi çeken analizlere imza atan uluslararası ilişkiler uzmanı Öznur Küçüker Sirene'ye saldırdı. 

Gündeme gelmek için ünlü insanlara iftira atmayı bir yöntem olarak benimseyen CHP trolü Çelik, diplomasız olduğunu savunduğu Öznur Küçüker'den belgeli cevaplar alınca tüm Türkiye'ye rezil oldu. Daha önce Küçüker'e 'Aktrol' dediği için kendisiyle davalık olan Çelik, "Çok yüksek okullar bitirmişsiniz ya... Bu okullardan aldığınız diplomalarınızı yayınlayın" diye çağrı yaptı. 

Küçüker'den diplomanın yanında 'ekspertizli' belge ve mezuniyet töreninden fotoğraflar da yayınlamasını isteyen CHP'li Çelik, kendisine 'iftiracı' diyeni dava açmakla tehdit ederken "Laf salatasını bırakın, o diplomalar buraya gelecek" diyerek tuhaf bir seviye ortaya koydu. 

Fransa'da ikamet eden Öznur Küçüker bunun üzerine hem İstanbul'daki Saint Benoît Lisesi hem de Paris merkezli Sciences Po Alumni Üniversitesi'nde öğrenim gördüğünü gösteren kayıtları paylaştı. Üstelik CHP trolü Çelik'in olmadığını iddia ettiği belgelere internet üzerinden ulaşılabiliyordu. 

Çelik'in hezeyanlarını ciddiye alarak ona cevap vermeye devam eden Öznur Küçüker, liseden birincilikle mezun olduğunu belirterek fotoğraflarla birlikte üniversite kayıtlarını da paylaştı. Fakat CHP trolü Çelik'i ne çevrimiçi kayıtlar ne de fotoğraflar kesmedi. Çelik, yayınlanan belgelerle Küçüker'in hiçbir şeyi ispat edemediğini savundu.

Sosyal medyada bir kadına diploma iftirası attıktan sonra yalanlarına devam eden CHP trolünün 'rezil olmamış gibi davranmasını' yüzbinlerce kişi ilgiyle izledi. 

Türkiye'nin haklarını Fransa'da cesaretle savunduğu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı desteklediği için saldırıya uğrayan Öznur Küçüker, tartışma sonunda şu mesajı yayınladı:

DİPLOMAYLA İNSAN OLUNMUYOR

Biliyorum başınızı şişirdim ama içimi dökmek istiyorum. Yıllarca sustum, sadece mücadeleye odaklandım. Gördünüz, başarılarla dolu bir eğitim hayatım var. Bununla en çok gurur duyduğum kısım da nedir, biliyor musunuz? Ben babamı 5 yaşında kaybettim. Beni annem kendi başına büyüttü ve ben onun başını öne eğmemek için deliler gibi çalıştım. Bunun özellikle genç kızlar için örnek olmasını istiyorum. 

Çok şükür, her girdiğim ortamda da birincilikler elde ettim. Fransa'nın en büyük okulunun sınavını kazanarak çok zor bir okulu bitirdim. 19 yaşında çalışmaktan, stresten saçlarım beyazladı. Yani bugün sahip olduğum özgüven bu aşırı çalışma temposundan sonra kazanıldı. Burada beni en çok mutlu eden- tekrar ediyorum- annemin başını öne eğmemek oldu.

Ancak şu bir gerçek ki diplomayla insan olunmuyor. Diplomayla vatan ve insan sevgisi, dik duruş kazanılmıyor. Öyle diplomalılar gördüm ki kibirden yanından geçilmiyordu. Öyle diplomasız ama hayat okulundan geçmişler gördüm ki hepsi birer kitap gibiydi.

Celal Eren gibi, Özgür Demirtaş da geçenlerde benim için 'troll' ifadesini kullandı. Onlar gibi diplomalarımı insanların gözüne sokmadığım için her cümleleri "Sen kimsin ki?" diye başlıyor. Zaten onlara her yerde, her zaman bu aşırı kibir ve ego kaybettiriyor.

Siz siz olun, genç arkadaşlarım, her şeyden önce insan olun. Her şeyden önce -diplomalı veya diplomasız- vatanıma, milletime, insanlığa nasıl faydalı olurum diye çalışın ve yaptığınız her işte en mükemmeli hedefleyin ki bir gün birileri sizleri aşağılamaya kalkarsa onlara verebilecek cevabınız olsun. 

Unutmayın, tevazu sahibi olmak (ama gerektiğinde sert de olabilmek), nezaket, saygı, insanlara karşı değil de fikir mücadelesi vermek, diplomanızdan önce başarılarınızla anılmak bir insanın sahip olabileceği en büyük gurur.

'Araştırmacı-yazar' olduğunu iddia eden CHP trolü Celal Eren Çelik'in, Fransa'nın saygın okullarından Sciences Po Alumni'ye ait internet sitesine girmeyi başardığı sanılıyor.

İFTİRACI ÇELİK ALAY KONUSU OLDU

Öznür Küçüker Sirene, Celal Çelik adlı şahsın iftiralarına karşı tazminat davası açacağını kaydetti. Sosyal medyada çok sayıda vatandaş ise Celal Çelik'i -varsa- 'diplomasını yayınlamaya' çağırdı. Hangi okuldan mezun olduğuna ilişkin bir açıklama yapmayan CHP trolü, diplomasını da paylaşamadı. 

Çelik'in ünlü isimlere sataşıp gündeme gelmeyi alışkanlık haline getirdiğini belirten vatandaşlardan biri, Öznur Küçüker'in okul kaydına nasıl ulaşabileceğine ilişkin şöyle tarif yazdı:

"Celal, sen girip bunu edemezsin. Senin kapasiten ancak yalan ve iftira atmaya yeter. Ben sana yardımcı olayım, tarif edeyim, belki becerebilirsin: 'Prenom' bölümüne 'Oznur' yaz, 'Nom' bölümüne de 'Kucuker'... Her ihtimale karşı beceremezsin diye ekran görüntüsünü yolluyorum.
Sonra da az namusun, onurun varsa utanır, özür dilersin."

Ana dili gibi Fransızca konuşan Öznur Küçüker'in yanında Celal Eren Çelik'in hangi düzeyde yabancı dil bildiği merak konusu oldu. Çelik'in İngilizcede "What's your name" yahut "It is a pencil" seviyesini aşmayı başarıp başarmadığı şimdilik bilinmiyor.


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!