CHP'li vekilden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ağır hakaret! TSK'ya da 'satılmış' demişti

Halk TV her zaman skandal ifadelerle gündeme geliyor. Bu sefer ki skandal ifade CHP'li milletvekili Ali Mahir Başarır Cumhurbaşkanı Erdoğan için ağza alınmayacak hakaretler sarf etti.

Genel 08.04.2022, 17:32 08.04.2022, 18:53
Abone ol

Halk TV programlarında skandallar eksik olmuyor. Skandallar zincirine bir yenisi daha CHP'li milletvekili Ali Mahir Başarır tarafaından eklendi. 

Başarır, beş şirketle alakalı bir değerlendirme yaparken, "Bir çete varsa bir de reisi oluyor" ifadelerini kullandı. 

Halk TV sunucusu Gökmen Karadağ bu ifadeler sonrası yayında krizi toplamak için uzun çaba sarf etti. 

SUNUCU DURUMU KURTARMAYA ÇALIŞTI

Karadağ, "Pimi çekilmiş bombayı buraya koydunuz. Bu Ali Mahir Başarır'ın iddiasıdır. Bu sözler bir takım belgelerle desteklenmedikçe dikkatli bir üslup kullanılması yönünde hassasiyetlerimizi belirtelim" diye konuştu. 

BAŞARIR SUNUCUYA KIZDI 

Karadağ'ın bu konuşmasına cevap veren Başarır, "Konunun muhatapları bile bu kadar savunma durumunda değil" diyerek tepki gösterdi. 

DAHA ÖNCE DE MEHMETÇİK'E HAKARET ETMİŞTİ 

Başarır daha önce de katıldığı bir programda, TSK için "Devletin ordusu Katar'a satılmıştır" demişti. Başarır'ın bu sözleri büyük tepki çekmişti. 

CUMHURBAŞKANINA HAKARET SUÇU

Türk Ceza Kanunu 299. maddeye göre Cumhurbaşkanına hakaret suçu ile makamın değeri konusunda toplumun sahip olduğu duygu ve düşünceleri sarsan, Cumhurbaşkanlığı makamının şeref ve saygınlığına zarar veren fiil ve sıfatların isnat edilmesi veya sövme fiilleri cezalandırılır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!