banner2

CHP'li Milletvekili Karabat, desteklerinin karşılığında ihale almış

Gün geçmiyor ki, İstanbul Büyükşehir Belediyesi yeni bir sıkıntı ya da ihale rezaletiyle ortaya çıkmasın. Bu defa da CHP'li Milletvekili Özgür Karabat, İBB'den aldığı ihaleyle başrolde. 

Genel 17.09.2021, 10:45 17.09.2021, 11:43
Abone ol
CHP'li Milletvekili Karabat, desteklerinin karşılığında ihale almış

Mali Müşavir olarak çalıştığı şirketin İBB'den aldığı 1.5 milyar TL'lik ihaleyle gündeme gelen CHP'li Milletvekili Özgür Karabat, 2019'daki yerel seçimler süresince verdiği desteğin karşılığını almış görünüyor.

SABAH'tan Barış Savaş'ın haberine göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi yönetimi, sürekli arıza haberleriyle öne çıkan İETT araçlarının onarım, bakım ve işletmesini gerçekleştirdiği 14 ihaleyle, müşavirliğini CHP'li Özgür Karabat'ın yaptığı Ulaşım İç ve Dış Ticaret A.Ş'ye verdi. İhalelerden istediği gibi çıkan şirket, 1 milyar 233 milyon 664 bin 941 TL kazandı.

CHP'li Milletvekili Özgür Karabat, 2019'daki yerel seçimler süresince CHP İstanbul Seçim İşleri Koordinatörü olarak kentte ilçe ilçe gezerek, Ekrem İmamoğlu için oy istedi. Haberdeki iddialara göre, Karabat, İmamoğlu için ilçe ilçe gezmesinin karşılığını alarak, kârlı çıktı.

ŞİRKETE İHALE, KARDEŞE İŞ

İmamoğlu'na yerel seçimlerde destek verirken, adeta bir ajansmış gibi çalışan Karabat, yalnıca ilçeleri gezmekle kalmadı, ayrıca canlı yayın programlarına katılıp, sosyal medyada da beğenileriyle İmamoğlu'nun gönderilerine destek verdi. Diğer taraftan İETT, 60 tana çift körüklü otobüsü yine Karabat'ın müşavirliğini yaptığı şirketten aldı. Bu alımın ardından Ulaşım İç ve Dış Tic. A.Ş., tam 558 milyon lira kârla kazançlı çıktı.

Ticari torpilli ticari ilişkiler yalnızca ihaleyle sınırlı kalmadı. Özgür Karabat'ın kendi kardeşini de İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İstanbul Ulaşım AŞ'de iş kaptığı öğrenildi.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!