banner2

CHP'li Burhaniye Belediyesi'nin doğa katliamı projesi iptal edildi

CHP'li Burhaniye belediyesi 24 dönüm zeytinlik alanı AVM yapılması için ihaleye açtı. 'Doğa katliamına izin vermeyeceğiz' diyen çevrecilerin yoğun baskısı CHP'ye geri adım attırdı. Alışveriş merkezinin yapımı ve işletilmesi ihalesi iptal edildi.

Genel 23.02.2022, 14:00 23.02.2022, 16:28
Abone ol
CHP'li Burhaniye Belediyesi'nin doğa katliamı projesi iptal edildi

Balıkesir’de yeşil ile mavinin buluştuğu en güzel ilçeler, CHP’li Belediyelerin elinde ranta kurban ediliyordu. Doğa katliamının son örneği ise Burhaniye’de yaşanıyordu. Burhaniye Belediye Başkanı CHP’li Ali Kemal Deveciler, belediyeye ait tam 24 Bin metrekarelik zeytin ağaçlarıyla dolu alanı AVM yapımı için ihaleye çıkardı ancak baskılar geri adım attırdı.

ZEYTİNLİK ALAN AVM OLACAKTI

Burhaniye Belediyesi, Taylıeli Mahallesi'nde 23 bin 761 metrekare alanda 3 bloktan oluşacak alışveriş merkezi için geçen yıl 28 Aralık'ta ihale yaptı. Kapalı teklif usulü ihaleyi, sanatçı İbrahim Tatlıses adına katılan şirketin genel müdürü Şule Yazar kazandı. İbrahim Tatlıses ilçeye gelerek, Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler ile sözleşme imzaladı.

PROJE İPTAL EDİLDİ

700 kişiye istihdam sağlayacağı belirtilen projenin ihalesi, Burhaniye Belediyesi tarafından iptal edildi. Belediyeden yapılan açıklamada, “Belediyemizce 23 yıllık üst kullanım hakkı tesis edilerek yapımı ve işletmesine ait ihalesi yapılan alışveriş merkezi sözleşmesi; idaremizce yeterli rekabet ortamı oluşmadığının değerlendirilmesi ve ayrıca yer seçimindeki kamuoyunun hassasiyeti de göz önüne alınarak iptal edilmiştir. Belediyemizce daha uygun bir yer seçimi tespiti için çalışma yapılacaktır" denildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!