banner2

CHP'li Bilecik Belediyesi'nde skandalların sonu gelmiyor! Halka mikroplu su içirmişler

Rüşvet ve rant çarkının döndüğü CHP’li Bilecik Belediyesi, bu kez büyük bir sağlık skandalına imza attı. CHP'li belediye vatandaşa mikroplu su içirmiş. Sağlık Bakanlığı konuyla ilgili inceleme başlattı.

Genel 11.02.2022, 08:41 11.02.2022, 09:00
Abone ol
CHP'li Bilecik Belediyesi'nde skandalların sonu gelmiyor! Halka mikroplu su içirmişler

Rüşvet ve rant skandallarıyla gündemden düşmeyen CHP'li Bilecik Belediyesinde bu kez de halk sağlığı skandalı yaşandı.

KLORLAMA MAKİNELERİ ÇALIŞTIRILMAMIŞ

Sabah gazetesinin haberine göre; Bilecik'te yaklaşık 15 gün önce birçok öğrencide mide bulantısı ve kusma şikayetlerinin baş göstermesi üzerine harekete geçen İl Sağlık Müdürlüğü, Anadolu Lisesi'nin içme-kullanma ve su şebeke sisteminden numuneler alarak inceletti. Laboratuvarlardan gelen analiz sonuçlarında "kaliform bakteri ve e.coli" kirliliği tespit edildi. Bu tespit üzerine yapılan araştırmada, belediyenin şebeke suyunu mikroptan arındıran klorlama makinelerini çalıştıramadığı ortaya çıktı.

UYARILAR DİKKATE ALINMADI

Sağlık Müdürlüğü, Bilecik Belediyesi'ni klorlama makinelerinin çalıştırılması konusunda uyardı ancak 7 günlük süreye uyan olmadı. İçtikleri kirli sudan rahatsızlanan birçok vatandaş mide bulantısı, ishal ve kusma şikâyetiyle hastanelik oldu. Hastaneye yaklaşık 3 bin 500 kişinin başvurduğu belirtilirken bu sayı giderek artıyor. Bilecik'te yaşayan vatandaşlar, sorunun bir an önce çözülmesini istiyor.

SAĞLIK EKİPLERİ ARAŞTIRMA BAŞLATTI

Sağlık Bakanlığı konuyla ilgili inceleme başlattı. Üç doktordan oluşan uzman bir ekibin koordinasyonunda İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, hastalanan kişilerin adreslerine giderek rahatsızlıklarının nedenini belirlemek için saha çalışması yapıyor. Farklı noktalardan alınan su numuneleri ise incelenmek üzere Ankara'daki Merkez Laboratuvar'a gönderildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!