banner2

CHP'li başkan Ahmet Deniz Atabay'a tecavüz suçlaması: İş başvurusuna gittim tecavüz ettiler

CHP'de skandalların ardı arkası kesilmiyor. Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’ın kendisine tecavüz ettiğini ileri süren S.T., soruşturma kapsamında yeniden ifade verirken 'İş başvurusu için belediye başkanlığına gittiğim gün tecavüze uğradım' dedi.

Genel 20.11.2021, 09:51 20.11.2021, 11:44
Abone ol
CHP'li başkan Ahmet Deniz Atabay'a tecavüz suçlaması: İş başvurusuna gittim tecavüz ettiler

Aydın'da kendisine iş istemeye gelen S.T.'ye meclis üyesi arkadaşının çiftliğinde alkol ve uyuşturucu vererek tecavüz etmekle suçlanan Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay ile ilgili soruşturmayla ilgili yeni gelişmeler yaşandı.

'BAŞVURU İÇİN GİTTİĞİM GÜN BU OLAY CEYRAN ETTİ'

Sabah gazetesinin aktardığı habere göre; Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay ile ilgili soruşturmada verilen takipsizlik kararının kaldırılmasından aylar sonra mağdur kadının ifadesi önceki gün tekrar alındı. S.T., Didim Cumhuriyet Başsavcılığı'nda verdiği ifadede şu ifadeleri kullandı; ''2016'nın kış aylarında iş başvurusu için belediye başkanlığına gittiğim gün içerisinde bu olay cereyan etmeye başladı. Sonraki günlerde de benzer şekilde devam etti. Yaşadığım psikolojik travmalar nedeniyle tedavi görüyorum" 

'SÜRÜNCEMEDE BIRAKILDI'

Mağdur S.T.'nin avukatı Murat Sultansu ise yaptığı açıklamada Söke Sulh Ceza Hakimliği'nin takipsizlik kararını kaldırıp dosyayı Didim Cumhuriyet Başsavcılığı'na göndermesine rağmen, müvekkilinin ifadesinin 18 Kasım'da alınabildiğini belirterek dosyanın bilinçli olarak sürüncemede bırakıldığını iddia etti.

'GERÇEK SUÇLULARIN ORTAYA ÇIKMASI MÜMKÜN OLMAYACAK'

Mura Sultansu, "Soruşturma bu şekilde yürütülmeye devam edilirse, gerçek suçluların ortaya çıkarılması mümkün olmayacak. Dosyanın Didim Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan alınarak Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı'na verilmesini talep ediyoruz" şeklinde konuştu.

'ÖPTÜM AMA O KADINI DEĞİL'

CHP'li Başkan Ahmet Deniz Atabay, soruşturma kapsamında ifade verirken kendisine gösterilen ilk videoya ilişkin ''1 numaralı videodaki öpüşen kişi benim. Ancak karşımdaki kişi kesinlikle S.T. değil. Söz konusu kadın Z.N.Y. Bu görüntüler kendi evimde çekildi. Kuvvetle muhtemel söz konusu görüntüleri kendimiz çektik. O esnada kutlama yapıyorduk. Söz konusu anı ölümsüzleştirmek için videoya aldık'' ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!