banner2

CHP'de skandal! Kadın kolları başkanına hakaret ve küfür etti bedeli ağır oldu

Manisa’nın Salihli ilçesinde meydana gelen olayda CHP İlçe Başkanı Hasan Hüseyin Namver, Kadın Kolları Başkanı’na küfür ve hakaret iddiasıyla partiden ihraç edildi.

Genel 19.02.2022, 15:50
Abone ol
CHP'de skandal! Kadın kolları başkanına hakaret ve küfür etti bedeli ağır oldu

Rüşvet ve yolsuzluk iddialarıyla gündeme gelen CHP'li belediyelerde bir skandal daha yaşandı.

CHP Salihli Kadın Kolları Başkanı Nurgül Aykan ile CHP Salihli İlçe Başkanı Hasan Hüseyin Namver arasında 23 Aralık 2021 tarihinde bir telefon konuşması gerçekleşti.

HAKARET VE KÜFÜR ETTİ

İddiaya göre, saat 16.00 sıralarında Kadın Kolları Başkanı Aykan'ı arayan Namver, "Gittiğiniz yerlerde beni kötülüyormuşsunuz. Seni bir daha aramayacağım. Gittiğiniz yerlere edebinizle gidip gelin" diyerek hem hakaret hem de cinsiyetçi küfür etti. Bunun üzerine CHP Salihli Kadın Kolları Başkanı Nurgül Aykan, Salihli Cumhuriyet Başsavcılığı'na giderek İlçe Başkanı Hasan Hüseyin Namver hakkında şikayetçi oldu.

KARARI İL DİSİPLİN KURULU VERDİ

CHP Kadın Kolları Başkanı Nurgül Aykan ve CHP İlçe Başkanı Hasan Hüseyin Namver arasında yargıya da intikal eden küfür ve hakaret iddiası ile ilgili olarak CHP Manisa İl Disiplin Kurulu, son kararını verdi. Edinilen bilgiye göre, CHP Manisa İl Disiplin Kurulu, İlçe Başkanı Hasan Hüseyin Namver'in partiden 2 üyenin kınama, 7 üyenin ihraç kararı ile ihraç edilmesine karar verdi.

Bu kararla birlikte Namver'in hem başkanlığı, hem de CHP üyeliği düşmüş oldu. Namver'in, İl Disiplin Kurulu kararına CHP Yüksek Disiplin Kurulu'na itiraz hakkının olduğu öğrenildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!