banner2

Çevik Bir dahil 7 darbeci eski general hakkında karar verildi

Son dakika haberleri... Adli Tıp, aralarında dönemin Genelkurmay 2. Başkanı Çevik Bir'inde bulunduğu 7 eski generalin cezaevinde kalmasına karar verdi.

Genel 04.10.2021, 00:00 04.10.2021, 16:28
Abone ol
Çevik Bir dahil 7 darbeci eski general hakkında karar verildi

Yargıtay 16. Ceza Dairesi'nin 28 Şubat davasında müebbet hapis cezası kararlarının onaması sonrası haklarında tutuklama kararı verilen emekli Orgeneral Çevik Bir ve Genelkurmay Harekat Başkanı emekli Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında olduğu 14 emekli general cezaevine girmişti.

DEMANS RAPORU YALAN OLDU

Generallerin ilerlemiş yaşları nedeniyle yaşadıkları sağlık sorunları, infaz erteleme ihtimalini gündeme getirmişti. Sağlık sorunları olan emekli generaller Çetin Doğan ve Vural Avar için de Adli Tıp Kurumu'na sevk kararı alınmıştı. Çevik Bir, geçtiğimiz günlerde Adli Tıp Kurumu'na polis önlemleriyle getirilmişti. Çevik Bir, demans raporu almaya çalışmıştı ancak başarılı olamadı.

CEZEVİNDE KALACAKLAR

İstanbul Adli Tıp Kurumu, 28 Şubat davası kapsamında tutuklanan Çevik Bir’in cezaevinde kalmasına bir engel olmadığına yönelik rapor hazırladı. Böylece 7 eski genaral cezaevinde kalacak. Avukatı Ümit Kara, Çevik Bir’in demans belirtileri olduğuna dikkat çekerek rapora itiraz ettiklerini söyledi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!