banner2

Cem Yılmaz'ın gizli reklamı davalık oldu! 'Sigara ve alkol kartellerinden para alıyor'

Cem Yılmaz, Netflix için çektiği Erşan Kuneri dizisi sebebiyle davalık oldu. Bağımlılığa ve Sigaraya Hayır Derneği, Erşan Kuneri'nin sigara ve alkole özendirdiğini iddia ederek Cem Yılmaz'a dava açtı. Cem Yılmaz ise iddialara cevap verdi.

Genel 22.11.2022, 14:34 22.11.2022, 14:41
Abone ol
Cem Yılmaz'ın gizli reklamı davalık oldu! 'Sigara ve alkol kartellerinden para alıyor'

Cem Yılmaz'ın Erşan Kuneri dizisi davalık oldu. Mayıs ayında Netflix'te yayınlanan dizi ilk çıktığı dönem komik olmaması ile eleştirilerin hedefi olmuş, sosyal medyada gelen eleştirilere karşı Cem Yılmaz izleyicilere verdiği alaylı cevaplarla başka bir eleştirinin hedefi olmuştu. 

Eleştirilerin hedefi olan Erşan Kuneri dizisinde yeni bir gelişme yaşandı. Bağımlılığa ve Sigaraya Hayır Derneği, Erşan Kuneri dizisi için Cem Yılmaz hakkında suç duyurusunda bulundu. 

'ALKOL VE SİGARAYI ÖZENDİRİYOR'

Söz konusu dizinin sigara ve alkole özendirdiğine dikkat çekilen suç duyurusunda şu ifadelere yer verildi: 

Şüphelinin (Cem Yılmaz), içerik platformunda yayınlanan Erşan Kuneri adlı dizisinde hemen hemen her sahnesinde alkol ve sigarayı özendirici eylemlerde bulunduğu açık olup, sigara ve alkol kartellerinden gizli anlaşmalarla menfaat temin ettiği düşünülmektedir.

'MADDİ MENFAAT TEMİN EDİYOR OLABİLİR'

Diğer yandan konuyla alakalı bir açıklamada Dr. Can Şahan'dan geldi. Şahan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 

Dünya nüfusu sıralamasında 18. sırada olduğumuz halde, sigara içenlerin sayısına baktığımızda 8. sıradayız. Bu kesinlikle uygun bir durum değil ve azaltılmalı. Yüzde 30’a yakın sigara içme oranı var. Sigara reklamı yasak ama gizli reklam dediğimiz bir uygulama var. Bu konuda da özellikle ünlüleri kullanıyorlar. Toplum buna göz yummamalı. Biz bu anlamda çocuklarımız, gençlerimiz için hak arayışındayız. Dava açtık Cem Yılmaz’a. Daha önce kurucu başkanımız rahmetli Orhan Kural hocamızla birlikte açtığımız davalarda marka belli değil, haksız rekabete girmez gibi tamamen alakasız cevaplar verildi. Bu defa böyle bir şeyi asla kabul etmiyoruz. Bir özendirme var. En önemli başlama nedenlerinden birisi özentidir. Bir insanın bir konuda bu kadar ısrarla tüm filmlere hoş gösterecek şekilde sigara sahnelerini koyması doğru değildir. Bu ancak bir maddi menfaat temin etmekle olur.

'SENİ CİDDİYETE DAVET EDİYORUM'

Cem Yılmaz ise bugün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: 

Bin dert var ama ben yine görevimi(!) yapayım. Bir dernek -25 yıldır yapıldığı gibi- beni, filmimi savcılığa şikayet etmiş! İddia da ben sigara kartellerinden para alıyormuşum ve filmlerde sigara içiyormuşum. Ey dernek, seni ciddiyete davet ediyorum! Ama sen bilirsin.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!