banner2

Çankaya Belediyesi'nden ağaç skandalı! Kuğulu Park'taki ağaçlar katledildi

Çankaya Belediyesi'nin, başkentte ünlü Kavaklıdere semtine ismine veren son kavak ağaçlarının bulunduğu Kuğulu Park'ta 'budama' adı altında ağaç katliamı yaptığı ortaya çıktı.

Genel 18.08.2021, 16:00
Abone ol
Çankaya Belediyesi'nden ağaç skandalı! Kuğulu Park'taki ağaçlar katledildi

Ankara'da simgesi haline gelen Kuğulu Park'taki devasa kavak ağaçların Çankaya Belediyesi tarafından kurutulduğu ortaya çıktı. AHaber'in haberine göre, Çankaya Belediyesince yapılan budama operasyonu neticesinde tarihi kavak ağaçları "kereste" haline dönüştürüldü. Bu durumu gören Ankaralılar ise çok sevdikleri parkın durumuna sosyal medyadan yaptıkları paylaşımlarla büyük tepki gösterdi.

Aynı haberde kuruyan ağaçlara son anda müdahale eden Çankaya Belediyesi'nin "şok budama" yöntemiyle ağaçları kereste haline getirdiği öğrenildi. Belediye ekipleri çok sayıda ağacı da kesti. Ankara'nın gözbebeği Kuğulu Park'taki ağaç katliamına Ankaralılar sosyal medyadan büyük tepki gösterdi.

ANKARALILARIN TEPKİLERİ

Emin Yoğurtcuoğlu: "'Böyle buduyoruz ama merak etmeyin, daha gür çıkacak' diyerek koca çınarlar kabağa çevrildikten sonra Kuğulu Parkı'nın gördüğüm son hali... Kaç tane ağaç ölmüş yazık."

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Birinci Başkanvekili Fatih Ünal: "Evet çok bilmiş, belediyeci arkadaşlar. Bu durumu cevaplayabilirler mi bir zahmet?".

Ankara Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Melih Gökçek: "Çok bilen çapsızlar. Ankara'yı kendilerine benzettiler…"

Sinan Kıvrak: "Keçi ve tavşandan sonra sırada kedi, köpek, tilki heykelleri yapışacak kurumuş ağaçlar bulundu desenize. Mansur Yavaş bugün Ankara için bir kaç heykel daha yaparsınız artık, o kadar kuru ağaç boşa gitmesin. Sayın Yavaş, ağaç ağaç ile yenilenir, heykelle değil.".

Songül Toros: "Bu nedir sayın başkan? O zaman da böyle budama olmayacağı söylenmiş, siz de 'Daha gür yeşerecek' demiştiniz. Eserinizle iftihar edin. Yazık yazık. Sürekli hayal kırıklığısınız"

Burcu: "Teşekkürler Çankaya Belediyesi. Elimizde kalmış iki güzel şeyi de yok ettiğin için. Kucaklayan yüz senelerdir bıkmadan bu ağaçların lafını ediyorum. İki de bir oraya buraya yazıyorum! Yine edeceğim! Kuğulu park bu şehrin sembolüydü! Mahvettiniz".

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!