banner2

Çanakkale'de otobüs ücretleri ne kadar oldu? Öğrenci-Tam kaç TL? Kent Kart, Güzelyalı, Dardanos, Çınarlı, ÇOMÜ kampüs içi ne kadar?

Toplu taşımaya bir zam daha geldi. Bu kez zammın adresi Çanakkale oldu. Çanakkale'de kent içi belediyeye ait toplu taşıma araçlarına yüzde 41 ile 75 arasında zam uygulandı. Öğrenci biniş kent kart ücretlerinde de büyük artışa gidildi. Buna göre öğrenci ücretleri 6 TL'den 10 TL'ye çıkartıldı. Peki Çanakkale'de otobüs ücretleri ne kadar oldu? Çanakkale'de öğrenci-tam kaç TL? Kent Kart, Güzelyalı, Dardanos, Çınarlı, ÇOMÜ kampüs içi ne kadar?

Genel 05.09.2023, 08:48 05.09.2023, 09:06
Abone ol
Çanakkale'de otobüs ücretleri ne kadar oldu? Öğrenci-Tam kaç TL? Kent Kart, Güzelyalı, Dardanos, Çınarlı, ÇOMÜ kampüs içi ne kadar?

Çanakkale'de kent içi toplu taşıma ücretlerine zam yapıld. Zammın ardından oluşan yeni fiyatlar vatandaşları şaşırttı. Buna öre kent genelinde kullanılan toplu taşımalara yüzde 41-75 arasında zam uygulandı. İşte yeni zamlı tarifeyle Çanakkale toplu taşıma ücretleri...

ÇANAKKALE'DE OTOBÜS ÜCRETLERİ NE KADAR OLDU?

Toplu taşımayı kullanan vatandaşlarımız Çanakkale'de artık daha fazala ücret ödeyecek. Buna göre Çanakkale'de toplu ulaşıma yüzde 41 ile 75 oranında zam yapıldığı duyuruldu. Yeni zam sonrası tam bilet otobüs biniş ücretleri 12 liradan 17 liraya yükseldi. 

ÇANAKKALE ÖĞRENCİ OTOBÜS ÜCRETİ NE KADAR OLDU?

Çanakkale'de öğrencileri üzen gelişme... Öğrenci kenti olan Çanakkale'de toplu taşımaya gelen zamlar öğrenci biniş ücretlerinin de artmasına neden oldu.  Şehir içi, Güzelyalı, Dardanos ve Çınarlı öğrenci yolcu ücreti yüzde 66,67 artışla 6 liradan 10 liraya çıktı. Öğrencilerin ulaşım maliyeti bir kez daha çok yüksek seviyede artmış oldu. 

ÇANAKKALE 18 MART ÜNİVERSİTESİ KAMPÜS OTOBÜS ÜCRETİ NE KADAR OLDU 2023?

2023 yılı yeni öğretim yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) kampüs içi toplu taşıma ücretlerine de zam geldi. Buna göre öğrenci ücreti yüzde 75 zamla 2 liradan 3.50 liraya çıktı.

ÖĞRENCİ KARTI NEDİR?

Kartlar basım yapıldığı zaman vizelenir ve vize tarihi her yılın 1 Kasım tarihine kadar geçerlidir. Kartların vize tarihleri validatörler ve bakiye göster cihazlarında görünmekte olup, kartın vize tarihi kontrolü kart sahibine aittir. Kartların vize tarihleri bittikten sonra öğrenci kartları tam karta döner. Vize güncellemesi idare tarafından belirlenecek olup önceden duyurusu yapılacaktır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!