banner2

Bülent Ersoy'un 21 kişilik müzisyen ekibi tutuklandı

Geçtiğimiz ay konser için KKTC'ye giden Bülent Ersoy’un 21 kişilik müzisyen ekibi, sahte PCR testi yaptırdıkları gerekçesiyle tutuklanarak, cezaevine gönderildi.

Genel 01.10.2021, 00:01 01.10.2021, 00:04
Abone ol
Bülent Ersoy'un 21 kişilik müzisyen ekibi tutuklandı

Bülent Ersoy'un Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) konseri sonrasında, 21 kişiden oluşanmüzisyen ekibi yaklaşık 1 ay kadar önce PCR testi evraklarının sahte olduğu gerekçesiyle, polis tarafından kaldıkları otelde gözaltına alınmış ve Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmalarına başlanmıştı. 

Çıkarıldıkları mahkemede, sahte PCR testi evrakı hazırladıları gerekçesiyle yargılanan müzisyen ekibi, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Karar sonrasında cezaevine gönderilen müzisyenler suçsuz olduklarını belirterek, yetkililerden yardım istedi.

Olayla ilgili açıklama yapan Müzisyenler ve Sanatçılar Federasyonu Başkanı Ahmet Onurlu ise, müzisyenlere raporu veren hastane yetkilisi ve raporu imzalayan doktorun serbest olduğunu ancak raporun verildiği müzisyenlerin tutuklanmasının mantıklı olmadığını ifade ederek, "Kıbrıs’a konser vermek için giden 21 müzisyenin eline tutuşturulan sahte PCR raporu düzenleyen KKTC vatandaşları ve otel yöneticileri serbest. Sahte belgeleri düzenleyen KKTC vatandaşı hastane yetkilisi, doktor ve hemşire serbest. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan 21 müzisyen, 1 aydır gözetim altında tutulduktan sonra bugün verilen kararla tutuklu. Suçun övülecek bir yanı olamaz ama KKTC’deki adalet anlayışı ve ayrımcılık hepimizi endişelendiriyor” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!