banner2

Bugün kandil mi? 26 Eylül bu akşam ne kandili?

Bugün kandil mi? 26 Eylül bu akşam ne kandili? Milyonlarca Müslüman 2023 kandil günlerinin hangi güne denk geldiğini sorguluyor. 26 Eylül'de İslam dünyası için kutsal kabul edilen Mevlid Kandili ibadetler ve dualarla eda edilecek. Mevlit kandilinde camilerde programlar düzenlenecek.

Genel 26.09.2023, 13:33
Abone ol
Bugün kandil mi? 26 Eylül bu akşam ne kandili?

Eylül ayının sonlarına doğru gelinirken Müslümanlar Mevlid Kandili ne zaman? sorusuna yanıt arıyor. Rebiülevvel ayının 12'nci gününde tüm Müslümanlar tarafından kutsal kabul edilen bir gün olan Mevlid kandili ülkemizde dualarla ve ibadetlerle eda edilecek. Bu kutlu günü kaçırmak istemeyen vatandaşlar ise Bugün kandil mi? 26 Eylül bu akşam ne kandili? sorularına arama motorlarından yanıt arıyor. İşte 2023 Diyanet takvimine göre Kandil günleri...

BUGÜN KANDİL Mİ?

26 Eylül 2023 Salı günü Müslümanlar Mevlid Kandili'ni ibadetlerle karşılayacak. 2024 Dini günler takvimiyle kandil geceleri de belli oldu. Kandil gecesinde televizyonlarda çeşitli yayınlar, camilerde programlar düzenlenecek. Yerel yönetimler de çeşitli etkinlikler ile kutsal günün hayırla geçirilmesine vesile olacak. 

26 EYLÜL BU AKŞAM NE KANDİLİ?

26 Eylül Salı günü Mevlid Kandilidir. Bu mübarek ve hayırlarla dolu gece, yurttaki tüm camilerde namaz, dua ve ibadetlerle geçecek.

2023 MEVLİD KANDİLİ NE ZAMAN?

Mevlid Kandili rebiyülevvel ayının 12'nci günü idrak edilir. 2023 yılında 26 Eylül Mevlid Kandili olarak ibadetlerle eda edilecek. 

MEVLİD KANDİLİ NEDİR?

Hazreti Muhammed'in dünyaya teşrif ettiği gündür. İslam dünyasının önemli gün ve geceleri arasında yer alan Mevlid Kandili sözlükte “doğum yeri ve zamanı” anlamına gelir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!