Bu nasıl hayvan koruma! Barınaktaki köpeğe tekme attı

Samsun'da akılalmaz bir olay yaşandı. Birleşik Hayvanları Koruma Derneği (UPA) üyesi doktorun barınakta beslediği köpeğe tekme attığı görüntüler görenler tarafından şaşkınlıkla karşılandı. Tepkiler üzerine istifa eden doktor, "İstemsiz bir hareket yaptım, zarar verme maksadım yoktu" diyerek kendini savundu.

Genel 07.12.2021, 14:05
Bu nasıl hayvan koruma! Barınaktaki köpeğe tekme attı

Samsun’un Atakum ilçesinde Birleşik Hayvanları Koruma Derneği (UPA) üyesi Dr. Oğuz Bozkurt Sınar,  barınakta beslediği köpeğe tekme attığı görüntülerinin ortaya çıkmasının ardından istifa etti.

KENDİSİNE ARKADAN YAKLAŞAN KÖPEĞE GERİYE DOĞRU TEKME ATTI

Barınaktaki köpekleri beslemeye giden dernek üyesi Dr. Oğuz Bozkurt Sınar, kendisine arkadan yaklaşan köpeğe geriye doğru tekme attı. Köpek aldığı darbe ile savrulurken, Sınar elindeki cep telefonu ile ilgilenmeye devam etti. Sınar'ın köpeği tekmelediği anlar, bazı hayvanseverler tarafından barınağa gizlice yerleştirilen kamera tarafından kaydedildi.  Görüntüler sosyal medyada paylaşılınca Sınar dernek üyeliğinden istifa etti. Dernek yöneticileri de barınağa konulduğu iddia edilen gizli kamera ile ilgili savcılığa suç duyurusu için hazırlık başlattı.

'İSTEMSİZ BİR HAREKET YAPTIM'

Dr. Sınar, hayvanlara karşı art niyetinin olmadığını belirterek şunları söyledi:

 "Böyle olsa her gün hayvanları beslemeye gitmez, evimde otururum. Başkanımızın rahatsızlığından dolayı 4 aydır kendi başıma faaliyetlerde bulunuyorum. Köpeğimiz bana arkadan sarılmasıyla bacağımdaki yaranın acı vermesiyle bir anda refleksle istemsiz bir hareket yaptım"

 Hayvanlara zarar verme gibi bir maksadının olmadığını söyleyen Sınar, "Görüntünün yalnızca bir kısmını yayınlayarak art niyetli bir hedef belirlenmiştir. Oysa videonun öncesi ve sonrasında koca bir tencere içinde pişmiş yemek getirdiğim anlar yer alıyor” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!