banner2

Bekir Bozdağ'dan iyi hal indirimi açıklaması: Ucu açık nedenlerle olmayacak

Bakan Bozdağ: (iyi hal indirimleriyle alakalı) 23 bıçak yiyen bir kadını bıçaklayan faili bizim kanunumuz adli kontrolle serbest bırakmaya izin vermez. O nedenle yeni düzenlemeleri hayata geçirmeye karar verdik. Bunlardan sonra iyi hal indirimi ucu açık nedenlerle olmayacak.

Genel 07.03.2022, 11:52 07.03.2022, 13:38
Abone ol
Bekir Bozdağ'dan iyi hal indirimi açıklaması: Ucu açık nedenlerle olmayacak

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Meyra Otel'de düzenlenen "Yargı Teşkilatı Toplantısı"nda iyi hal indirimine ilişkin konuştu.

'İYİ HAL İNDİRİMİ UCU AÇIK NEDENLERLE OLMAYACAK'

İyi hal indirimleriyle alakalı konuşan Bekir Bozdağ, ''23 bıçak yiyen bir kadını bıçaklayan faili bizim kanunumuz adli kontrolle serbest bırakmaya izin vermez. O nedenle yeni düzenlemeleri hayata geçirmeye karar verdik. Bunlardan sonra iyi hal indirimi ucu açık nedenlerle olmayacak.'' dedi. Bekir Bozdağ, söz konusu kararları televizyondan izlediğini ve kahrolduğunu söyledi. 

'İYİ HAL İNDİRİMİNE RASTLAMAYACAĞIZ'

Yeni reform paketiyle kadınlara yönelik hem yaralama hem de kasten öldürme eylemlerinde cezaların artırılacağını söyleyen Bozdağ, "Vicdanları rahatsız edecek bir iyi hal indirimine rastlamayacağız" ifadelerini kullandı.

STOKÇULUK YAPANLARA CEZA

Bekir Bozdağ, stokçuluk yapanlara karşı cezaların caydırıcı olmadığını belirterek, yeni dönemde fiyatları etkileme ve stokçuluk yapanlarla ilgili atılacak olan adımları hayata geçireceklerini ifade etti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KADEM 4. Olağan Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada "Yeni düzenlemeyle artık kadına yönelik saldırılarda faillerin somut pişmanlık ifadesi içermeyen hiçbir davranışı indirim nedeni olarak kabul edilmeyecektir. Sadece takım elbise giyip, kravat takarak ellerini önünde birleştirip başını yana eğip sergilenen tiyatrovari görüntüler takdiri indirim gerekçesi olmayacak" ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!