banner2

Bay Kemal'in ekibini harcadılar: Ekşisözlük artık tamamen İmamoğlu'nun kontrolünde

İstanbulluların parası CHP iç savaşına harcanıyor. 2022'de İBB bütçesinden sadece reklam ve propagandaya 849 milyon TL ödenek ayıran Ekrem İmamoğlu, Altılı Masa'da Kılıçdaroğlu'nun adaylığı netleşince parayı bastı ve Ekşisözlük'te Bay Kemal'i destekleyen tüm hesapları kapattırdı. Orada artık Kılıçdaroğlu'na küfür serbest, Ekrem'e ise kesinlikle yasak.

Genel 28.01.2023, 12:24 28.01.2023, 16:44
Abone ol
Bay Kemal'in ekibini harcadılar: Ekşisözlük artık tamamen İmamoğlu'nun kontrolünde

Türkiye'de gençlerin yoğun olarak ziyaret ettiği sosyal medya platformlarından Ekşisözlük bu kez CHP iç savaşının adresi oldu. 14 Aralık'taki Saraçhane gösterisiyle Kemal Kılıçdaroğlu'na darbe yapmaya çalışan Ekrem İmamoğlu, CHP Lideri'nin geri adım atmaması üzerine hüsrana uğradı. İmamoğlu'nun yegane destekçisi Meral Akşener bile şimdi Altılı Masa'da Kılıçdaroğlu'nun adaylığına 'evet' diyecek noktaya geldi. 

Ancak bu durum İmamoğlu'nun hırslarını daha da kamçıladı. Yardımcısı Murat Ongun üzerinden kontrol ettiği OdaTV'de, Kılıçdaroğlu'nun genel merkezde sarıldığı FETÖ'cü Furkan Çetinkaya'nın Yunanistan'a kaçtığı bilgisini yayınlatan İmamoğlu, liderini yıpratma taktikleri çerçevesinde namluyu bu kez Ekşisözlük'e çevirdi.

CHP'ye sınırsız yazar kontenjanı açan ve AK Parti-MHP eksenindeki hesapları sistematik olarak yasaklayan Ekşisözlük şimdi Ekrem İmamoğlu-Kemal Kılıçdaroğlu kavgasının ortasında kaldı. Ancak bir süre devam eden bu kararsızlık yerini kesin bir İmamoğlu taraftarlığına bıraktı. 

Çünkü site yönetimi, Kılıçdaroğlu adaylığının belli olmasıyla birlikte Ekşisözlük'te 'Bay Kemal'i destekleyen hesapları kapatmaya başladı. İBB kasasını reklam ve propaganda amaçlı kullanan Ekrem İmamoğlu, Ekşisözlük'teki hakimiyeti tamamen ele geçirdi. 

Sitede yaşananların perde arkasını yakından takip eden Abece İrca rumuzlu hesap, CHP'nin sosyal medya mücadelesine ilişkin yine çarpıcı bilgiler paylaştı. 

Ekşisözlük'ün 27 Ocak 2023 itibariyle muhafazakar hesapları bir kez daha susturduğunu dile getiren Abese İrca, ancak bu kez sadece AK Parti ve MHP'lilerin değil, aynı zamanda Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyen CHP'li hesapların da kapatıldığı bilgisin verdi. İşte o mesajlardan dikkat çekenler...

Seçim öncesinde Ekşi Sözlük'te Chp'nin yapmayı planladığı algı operasyonlarına karşı sesini çıkaran herkes susturuldu. Bu hesapların neden uçurulduğuna dair hiçbir açıklama yapmıyor Ekşi Sözlük. Ancak ortak özellikleri Ekşi Sözlük'te açılan " İmamoğlu'nun Bursa'da protesto edilmesi başlığına yazmış olmaları. Ekşi Sözlük İmamoğlu'nu protesto eden vatandaşın videosunu da ortadan kaldırmış.

Başlıkta sadece İmamoğlu sosyal medya ekibinin protestoyu eleştiren, protestocuya küfür eden entryleri bırakılmış. Yani İmamoğlu'nu protesto edeni göstermek yasaklanmış ama küfür etmek serbest bırakılmış durumda.

Daha ilginci Ekşi Sözlük şu an Chp'nin değil Ekrem İmamoğlu'nun kontrolüne geçmiş durumda. Ekrem İmamoğlu sosyal medya ekibi Kılıçdaroğlu'na karşı da büyük bir çalışma yürütüyor. Ekşi Sözlük'te şu an Kemal Kılıçdaroğlu'na küfür etmek serbest bırakılmış durumda. Eden ceza almıyor.


Ekşi Sözlük tamamen Ekrem İmamoğlu'nun adaylığı üzerinden algı operasyonu yapan bir grubun eline bırakıldı. Moderatörle detaylı bir İmamoğlu muhalifi araması yapmış ve İmamoğlu'na muhalefet eden herkesi tespit edip yazarlığını sonlandırmış.

İmamoğlu'na muhalefet eden yaklaşık 100 hesabın (ki içinde CHP'liler de var) yok edildiği gözüküyor. Yani İmamoğlu Ekşi Sözlüğü an itibari ile tamamen ele geçirdi ve adaylık propagandasını eleştirilmeden farklı seslere izin vermeden rahat rahat yürütüyor.

2023 yılında hem de sosyal medyada sansür var diyenler tarafından bir susturma ve sansür operasyonu icra ediliyor. Başak Purut'un yalan ve iftira merkezine birlikte dur diyelim.

PEYGAMBER'E VE İSLAM'A HAKARET SERBEST

Geçtiğimiz yıl CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya'nın terör örgütü PKK'nın propaganda kanalına katılmasını eleştiren hesapları kapatan Ekşisözlük, şimdi aynı işlemi İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu eleştirenlere yapıyor. İmamoğlu'nu eleştiriye yasak getiren sitede, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'e (S.A.V.) ve İslam dinine yönelik her türlü hakarete 'ifade özgürlüğü' adı altında izin veriliyor. 

Ekşisözlük'te aynı zamanda terör örgütü PKK'nın propagandası da rahatça yapılabiliyor. Geçtiğimiz günlerde bir polisi şehit eden terörist Dilşah Ercan için bu sitede övgü dolu ifadeler kullanılmıştı. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!