banner2

Barit nedir, ne işe yarar? Barit taşı faydaları neler, nerelerde kullanılır? 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, havacılık, savunma ve uzay sanayisi, gibi birçok alanlarda kullanılan Florit, Barit ve Nadir Toprak Elementleri Tesisi'nin açılışını bugün Eskişehir'de yapacak. Peki Barit nedir, ne işe yarar? Barit taşı faydaları neler, nerelerde kullanılır? 

Genel 18.04.2023, 12:56 18.04.2023, 13:44
Abone ol
Barit nedir, ne işe yarar? Barit taşı faydaları neler, nerelerde kullanılır? 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, havacılık, savunma ve uzay sanayisi, gibi birçok alanlarda kullanılan Florit, Barit ve Nadir Toprak Elementleri Tesisi'nin açılışını bugün Eskişehir'de yapacak. Elementlerin aralarında yer alan Barit merak konusu oldu. Peki Barit nedir, ne işe yarar? Barit taşı faydaları neler, nerelerde kullanılır? 

BARİT NEDİR, NE İŞE YARAR?

Barit, Baryum elementinin en geniş şekilde karşımıza çıkan mineral olan baryum sülfattır. Barit boya, kağıt, plastik, kauçuk, cam, seramik, ve sürtünme elemanları endüstrilerinde hem maliyet azaltıcı hem de fonksiyonel dolgu maddesi olarak kullanılmaktadır.

BARİT TAŞI FAYDALARI NELER, NERELERDE KULLANILIR?

Barit, elementinin kullanım alanı geniştir. Barit Dünyada en çok petrol sondajlarında çamurun ağırlaştırılmasında kullanılmaktadır. Dünyada kullanılan baritin % 80’İ petrol endüstrisinde sarfedilmektedir. Barit boya, kağıt, plastik, kauçuk, cam, seramik, ve sürtünme elemanları endüstrilerinde hem maliyet azaltıcı hem de fonksiyonel dolgu maddesi olarak kullanılmaktadır.

BARİT TAŞI FAYDALARI NELER?

Barit Taşı faydalarının ne olduğu merak ediliyor. Bizde sizler için Barit Taşı faydalarını haberimizde derledik. İşte Barit Taşı faydaları;

  • Beyni keskinleştirmek ve hafızayı güçlendirmek için harika bir taştır.
  • Takan kişinin bağımlılık alışkanlıkları varsa onları bırakmasını sağlar.
  • Depresyona ve strese neden olan düşüncelere kalkan görevi görür.
  • Radyasyona karşı çok etkili bir enerjisi vardır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!