banner2

Balon balığı için 10 ilde ödeme yapılacak

Balıkçılara balon balığı avı karşılığında ödeme yapılmasına yönelik uygulama başladı. 3 yıl sürecek uygulama ile her yıl 5,5 milyon adet balon balığı alımı yapılacak.

Genel 07.07.2021, 14:54
Abone ol
Balon balığı için 10 ilde ödeme yapılacak

Balıkçılara balon balığı karşılığında yapılan ödeme uygulaması bu yıl da devam ediyor. 

Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren uygulama kapsamında balıkçılara avladıkları balon balıklarına karşı ücret ödenecek.

Tarım ve Orman Bakanlığı'na bağlı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü, benekli için 5 TL, diğer türler içinse 50 kuruş ödeme yapılacağını duyurdu.Uygulamaya önceki gün Antalya'da Konyaaltı Balıkçı Barınağı'nda Antalya Valisi Ersin Yazıcı ve Balıkçılık Su Ürünleri Genel Müdürü Dr. Altuğ Atalay'ın katılımıyla başlandı. 

Balon balığı avlayan üç kişiye de avladıkları miktarlara göre ilk çekleri teslim edildi.

10 İLDE 64 ALIM NOKTASI

Balon Balığı Avcılığının Desteklenmesine Dair Tebliğ kapsamında belirlenen balon balığı teslim alım noktaları ve zamanlarına ait listeye göre Adana, Antalya, Aydın, Balıkesir, Çanakkale, Edirne, Hatay, İzmir, Mersin ve Muğla illerinde alım yapılacağı duyuruldu.

Bu yıldan başlayıp üç yıl sürecek uygulamada her yıl 5,5 milyon adet balon balığı alımı yapılacak. Bu yıl Ege Denizi'ne kıyısı olan iller ile birlikte alım yapılacak il sayısı 10'a yükselirken, bu illerde 64 noktada balıkçı barınakları ve tarım ilçe müdürlükleri aracılığıyla alım yapılacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!