Bakan Varank ve Nebati TOGG'un direksiyonuna geçti! 'Uçtuk gerçekten, ivmelenmesi mükemmel'

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Gemlik'teki TOGG tesisini ziyaret ederek yerli SUV'un direksiyonuna geçti.

Genel 06.04.2022, 11:53 15.04.2022, 14:46
Abone ol

TOGG'un Gemlik'teki tesisini ziyaret eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, direksiyona geçerek deneme sürüşü yaptı. 

TOGG ziyaretinde iki bakana Bursa Valisi Yakup Canbolat, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, AK Parti Bursa milletvekilleri Hakan Çavuşoğlu, Zafer Işık, Ahmet Kılıç, Osman Mesten, Emine Yavuz Gözgeç, Vildan Yılmaz Gürel, Atilla Ödünç ve Refik Özen, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri, Sanayi ve Teknoloji Bakan yardımcıları Hasan Büyükdede, Çetin Ali Dönmez, Mehmet Fatih Kacır, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan ve AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan eşlik etti.

TESİSİN YÜZDE 76'LIK KISMI BİTTİ 

Burada TOGG yönetimi ile toplantı gerçekleştiren Nebati ve Varank, tesis inşaatında incelemelerde bulundu. 1491 personelin çalıştığı Gemlik tesisinde makine ve hat kurulumları hariç yüzde 76'lık kısmın bitirildiği belirtildi. 

TOGG DİREKSİYONUNA GEÇTİLER 

Gemlik tesisinde yapılan incelemelerin ardından Nebati ve Varank, TOGG'un SUV versiyonun en dolu paketinin koltuğuna geçti. 

'TOGG'DA OTURMAK MÜTHİŞ BİR DUYGU'

Direksiyona ilk geçen Bakan Nebati, "Türkiye'de Bursa'da Gemlik'te kendi üretimimiz olan Togg SUV modelinin en üst versiyonunda genel müdür ve milletvekillerimizle birlikte oturuyoruz. Bu müthiş bir duygu." ifadelerine yer verdi. 

TOGG CEO'su Gürcan Karakaş'ın yardımcı pilotluk yaptığı pistte Bakan Nebati iki tur attı. 

VARANK'TAN NEBATİ'YE ESPRİLİ YANIT

Bakan Varank, Nebati'nin TOGG sevdası için, "Gördüğünüz gibi arabayı bırakmıyor Aslında bir iki tur da ben atacaktım ama müsaade etmiyor." esprisini yaptı. Bakan Nebati'nin deneme sürüşü sonrası yaptığı ilk yorum, "Harika çok çok iyi. Benim testimi geçti. Allah hayırlısını kılsın inşallah." oldu.

Daha sonra Bakan Varank'ta TOGG direksiyonuna geçti. TOGG'un arka koltuğunda ise davet edilen iki üniversite öğrencisi yer aldı. 

'İNSAN İÇİNDEYKEN KENDİNİ GÜVENDE HİSSEDİYOR'

TOGG'un içinden değerlendirmelerde bulunan Varank, "Dışardan da içeriden de albenisi var. İnsan içine girince kendini güvende hissediyor, son teknoloji bir ürün olduğu için gurur duyuyor. Bunu Türkiye'den mühendislerin, teknik insanların yapmış olması, baştan sona Türkiye'den çıkmış olması çok değerli bir iş. Araç piyasaya çıktığında sadece biz değil, 84 milyon gurur duyacak. ifadelerine yer verdi. 

'UÇTUK GERÇEKTEN İVMELENMESİ ÇOK İYİ'

Varank sürüş sonrası yaptığı değerlendirmede, "Uçtuk gerçekten, ivmelenmesi çok iyi arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Bu işi böyle başarmış olmaları, bu kadar başarılı bir otomobil üretmiş olmaları gerçekten gurur verici." diye konuştu. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!