Bakan Soylu'dan emniyeti hedef alan Akşener'e sert tepki! 'Yapmak istediğin şey FETÖ senaryosu'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in emniyet teşkilatına ilişikin açıklamalarına tepki gösterdi. Soylu o açıklamalara, 'O kadar zayıf oynuyorsun ki daha önce söyledim; seni en iyi biz biliriz, seni en iyi bildiğimizi de en iyi sen bilirsin.' diye cevap verdi.

Genel 30.03.2022, 15:22 30.03.2022, 15:37
Abone ol
Bakan Soylu'dan emniyeti hedef alan Akşener'e sert tepki! 'Yapmak istediğin şey FETÖ senaryosu'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmede bulunurken Emniyet Teşkilatı üzerinden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya göndermede bulundu. 

Akşener açıklamasında, "Türkiye'nin müstakbel başbakanı olarak söz veriyorum: Kahraman Türk polisinin değerini, sadece şehit olduğunda bilen bu köhnemiş zihniyeti mutlaka değiştireceğiz." demişti. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Akşener'in bu açıklamasına tepki gösterdi. 

'FETÖCÜLERİN İFTİRASINA SES ÇIKARAMIYORSUN'

Akşener'in emniyet teşkilatını hedef alan açıklamalarına sert tepki gösteren Soylu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Türkiye'nin bugünkü huzur ortamında sadakat ve fedakarlıklarıyla katkısı büyük olan emniyet teşkilatımızı istismar kampanyasına 15 Temmuz öncesi gibi kendisini 'müstakbel başbakan' atayan Zafiyet Hanım da katılmış. Polisimize, Cumhurbaşkanı aday adayı ve avanesi ile uyuşturucu taciri karalamasına, küçük ortağınız HDP tarafından 'beyaz toros' suçlamasına ve FETÖ'cülerin alçak iftiralarına, meczupların saldırılarına ses çıkaramayan Akşener; anlıyorum ki Gaziantep'teki kaptagonculardan kurtulamamış." diye konuştu. 

'BAŞARAMAYACAKSIN ZAFİYET HANIM' 

Şehit ailesine küfür eden İYİ Partili milletvekili Lütfü Türkkan'ı hatırlatan Soylu, "Şehit ailesine küfreden müptezeli koruyan çok kıymetli devlet büyüğü, çok kıymetli kendi kendini atayan 'müstakbel başbakan', o kadar zayıf oynuyorsun ki daha önce söyledim seni en iyi biz biliriz, seni en iyi bildiğimizi de en iyi sen bilirsin. Emniyet teşkilatımız her an başarıdan başarıya koşarken kahraman polisimiz ağzına hiç yakışmıyor. Son üç yıldır TÜİK araştırmasında kamu hizmetlerinde vatandaş memnuniyetinde 1. sıra asayiş hizmetleri. Tüm araştırmalarda terör, ülkemiz sorunları arasında artık en alt sıralarda. Türkiye'nin en güvenilir kurumları arasında polis en ön sıralarda. Yapmak istediğin şey, bir FETÖ senaryosu: Türkiye'nin en güvenilir noktasına saldırmak. Başaramayacaksın Zafiyet Hanım." ifadelerine yer verdi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!