Bakan Çavuşoğlu'nda müzakere açıklaması! 'Dışişleri bakanları görüşebilir'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya ile Ukrayna arasında devam eden müzakereler hakkında açıklamada bulundu. Çavuşoğlu, 'Daha fazla görüşme olmasını bekliyoruz. Muhtemelen dışişleri bakanları düzeyinde olacak' diye konuştu.

Genel 06.04.2022, 18:17 06.04.2022, 19:00
Abone ol
Bakan Çavuşoğlu'nda müzakere açıklaması! 'Dışişleri bakanları görüşebilir'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NATO Dışişleri Bakanları toplantısı için gittiği Brüksel'de, Rusya ile Ukrayna arasında süren müzakereler hakkında açıklamada bulundu. 

'BUÇA'DAKİ MANZARA BARIŞ İHTİMALİNE ZARAR VERDİ'

Çavuşoğlu, Buça'daki katliam görüntülerinin barış ihtimaline zarar verdiğini belirterek, "Ne yazık ki Buça ve bazı bölgelerde gördüğümüz manzara pozitif atmosfere zarar verdi." ifadelerine yer verdi. 

'HALA UMUTLUYUZ'

Söz konusu manzaraya rağmen hala umutlu olduklarını belirten Çavuşoğlu, "Hala umutluyuz, iyimseriz. Zor konular var ancak çabalarımızı sürdürmeliyiz. Türkiye olarak elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz." ifadesini kullandı.

PUTİN VE ZELENSKİ BİR ARAYA GELMEYE SICAK BAKIYOR

Rusya ve Ukrayna'nın devlet başkanlarının görüşme olasılığının pozitif seyirde olduğuna dikkat çeken Çavuşoğlu, "İki taraf da devlet başkanlarının bir araya gelebileceği görüşünde hem fikir. Her iki tarafı da liderlerin bir araya gelebilmesi için cesaretlendiriyoruz." dedi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!