Bakan Bozdağ'dan CHP'ye sert tepki! 'Yapılanlar ahlak ve hukuk dışı'

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, CHP lideri ve yetkililerinin istedikleri kararı vermeyen yargı görevlilerini tehdit ve hakaretlerle hedef almasının kabul edilemeyeceğini ifade ederek Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi.

Genel 13.05.2022, 16:53 13.05.2022, 17:58
Abone ol
Bakan Bozdağ'dan CHP'ye sert tepki! 'Yapılanlar ahlak ve hukuk dışı'

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na sert tepki gösterdi. 

'YAPILANLAR AHLAK VE HUKUK DIŞI'

Bozdağ yaptığı açıklamada, "Yargı kararlarını bahane ederek, Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef alan seviyesiz, ahlak ve hukuk dışı ifadelerinden dolayı CHP Genel Başkanını ve CHP'li yetkilileri kınıyorum." ifadelerine yer verdi.

Yargı mensuplarının anayasa, kanun ve hukuka uygun vicdani kanaatlerine göre karar verdiğini ifade eden Bozdağ, kararları sebebiyle yargı mensuplarına hakaret ve tehdit edenleri kınadı. 

'YARGI GÖREVLİLERİNİN TEHDİT EDİLMESİ KABUL EDİLEMEZ'

Bozdağ sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: 

"Ana muhalefet partisi lideri ve yetkililerinin, bekledikleri gibi karar vermeyen yargı görevlilerini tehdit ve hakaretlerle hedef alması asla kabul edilemez. Yargı kararları, siyasi taraftarlığa uygunluğa göre değerlendirilemez. Ana muhalefetin dilinden düşürmediği hak, adalet, hukuk devleti, yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığı gibi temel ve ilke kavramların, kendi siyasi yararları söz konusu olduğunda içlerinin nasıl boşaltıldığı hususu, ibretlik bir manzara arz etmektedir." 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!