banner2

Aziz Sancar: Benim yaptığımı yapmayın Türkiye'ye geri dönün

Hayatını ABD'de sürdüren Nobel ödüllü bilim insanı Aziz Sancar, ''Benim yaptığımı yapmayın. Yurt dışında farklı dünya görüşü olan insanları görmek önemli ama Türkiye'nin size ihtiyacı var mutlaka geri dönün" dedi.

Genel 24.09.2021, 09:30 24.09.2021, 11:16
Abone ol
Aziz Sancar: Benim yaptığımı yapmayın Türkiye'ye geri dönün

ABD'de yaşayan Nobel ödüllü bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar, İstanbul'a geldi. Aziz Sancar, Zirve 23'te katılımcıların sorularını yanıtladı. Sancar, "Gerçekten bu gibi etkinlikler önemli. Umarım Türkiye'ye ve Türkiye'nin her yerine bizden çağrıda bulunursunuz. Ve ülkemizin tanınmasında faydalı olursunuz. Hepinizi sevgiyle selamlıyorum" dedi.

''TÜRKİYE'YE GERİ DÖNÜN''

"Çok çalışmalısınız" diyen Sancar, "Zorluklarla karşılaştığınızda,  işler iyi gitmediğinde inatçı olmalısınız. Yurt sevgisi çok önemli. Yurt dışına gidin ama gittikten sonra geri dönün. Benim yaptığımı yapmayın. Yurt dışında farklı dünya görüşü olan insanları görmek önemli. Onlardan öğrenecek şeyler var fakat bizim bu memlekete borcumuz var. O bakımdan yurt dışı fırsatınız olursa çıkın ama Türkiye'nin size ihtiyacı var mutlaka geri dönün" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!