banner2

Azeri elçiden dostluk mesajı: Türkiye bizim soyumuzdur, ailemizdir

İngiltere’deki Azerbaycan Diasporası ve Türk toplumu temsilcileriyle buluşan Azerbaycan’ın Londra Büyükelçisi Elin Süleymanov, 'Türkiye bizim için yalnız bir dost değil, soyumuzdur, ailemizdir’ dedi.

Genel 20.09.2021, 14:38 20.09.2021, 15:35
Abone ol
Azeri elçiden dostluk mesajı: Türkiye bizim soyumuzdur, ailemizdir

İngiltere'de Azerbaycan Diasporası ve Türk temsilcilerle bir araya gelen Azerbaycan’ın Londra Büyükelçisi Elin Süleymanov, ‘Türkiye bizim için yalnız bir dost değil, soyumuzdur, ailemizdir’ sözleriyle, programda anlamlı mesajlar verdi.

"AZERBAYCAN İLE TÜRKİYE BİR MİLLET İKİ DEVLETTİR"

İngiltere'nin başkenti Londra’da göreve başlayan, Azerbaycan’ın Londra Büyükelçisi Elin Süleymanov, İngiltere’deki Azerbaycan Diasporası ve Türk toplumu temsilcileriyle buluştu.

Hürriyet'in haberine göre, Azerbaycan Evi Başkanı Dr. Ali Tekin Atalar’ın düzenlediği organizasyonla Güney Londra’nın Southwark bölgesinde bulunan Ev Restaurant’ta gerçekleştirilen etkinliğe eşiyle katılan Elin Süleymanov, oldukça önemli ve güzel mesajlar verdi.

Milletvekili ve Azerbaycan Parlamentosu Dışilişkiler Komitesi üyesi Javanshir Feyziyev’in ve İngiltere'deki Azerbaycan diasporasının önde gelen isimleri ile İngiltere Türk toplumu mensuplarının da katıldığı etkinlikte Azerbaycan Evi'nin kurucusu Dr. Ali Tekin Atalar da konuşma yaptı.

Azerbaycan Londra Büyükelçisi Süleymanov ise konuşmasında, "Bugüne kadar Türk halkı, Türkiye milleti her daim Azerbaycan’ın yanında oldu ve inşallah olmaya devam edecek. Biz de her zaman Türkiye’nin yanında olacağız. Bu bizim boynumuzun borcudur. Türkiye bizim için yalnız bir dost, yakın bir kavim değil, Türkiye bizim soyumuzdur, ailemizdir. Haydar Aliyev liderimiz demiştir ki; ‘Azerbaycan ile Türkiye bir millet iki devlettir.’ Sizlerle daha sık görüşme dileğimi tekrar etmek istiyorum” sözleriyle duygularını dile getirdi.


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!