Yandex Metrica

Sitede Ara

Azerbaycan’dan deprem bölgesine dev destek: Kahramanmaraş’ta 1000 konut yapacak

Azerbaycan’dan deprem bölgesine dev destek: Kahramanmaraş’ta 1000 konut yapacak

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin ardından yardımda bulunan ülkeler arasında en başta yer alan Azerbaycan desteklerini sürmeye devam ediyor. Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Reşad Mammadov, Kahramanmaraş'a 1000 konut yapacaklarını ve konut yerlerinin belirlenmesi için saha çalışmasına başlandığını açıkladı.

Genel

23.01.2024, 20:44

Kahramanmaraş’ın Pazarcık İlçesinde meydana gelen depremin ardından Azerbaycan yardımda bulanan ülkeler arasında en baş sırada yer aldı. Azerbaycan Millet Meclisi Başkan Vekili Adil Aliyev, Ankara Büyükelçisi Reşad Mammadov milletvekili Ziyafet Asgarov, Sosyal Araştırmalar Merkezi Başkanı Afgan Valiyev, Kardeşliğimiz Daim Koalisyonu Başkanı Emin Hasanli, Konut İnşaatı Devlet Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Sadig Sadigov, Karabağ Savaşı Gazisi Üsteğmen Ehliyet Mehdiyev ve sanatçılar Azerin, Cavit Abidov Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Avşar Kampüsü'ndeki depremzedelerle bir araya geldi.

Sokak kan gölüne döndü! Çöp atan eşini öldüren adamın söyledikleri herkesi şaşırttı! Sokak kan gölüne döndü! Çöp atan eşini öldüren adamın söyledikleri... Haberi Görüntüle

‘TÜRKİYE, AZERBAYCAN’IN ASIRLIK DOSTUDUR’

Azerbaycan ve Türkiye'nin bir millet iki devlet olduğunu ifade eden Aliyev, şöyle devam etti:

"Her zaman asırlar boyu hem kötü günlerimiz de hem de sevinçli günlerimizde birbirimizin yanında olduk. Asırlar boyu Azerbaycan halkının bir problemi, bir sıkıntısı olursa Türkiye devleti, Türkiye halkı Azerbaycan'ın yardımına koşuyor. Aynı zamanda da Azerbaycan vatandaşları Türk halkının en aziz kardeşi gibi her zaman onun yanında olmuştur. Türkiye devleri bizim çok azizdir. Biliyorsunuz Azerbaycan toprakları 30 seneye yakın işgal altındaydı.” dedi.

Sokak kan gölüne döndü! Çöp atan eşini öldüren adamın söyledikleri herkesi şaşırttı! Sokak kan gölüne döndü! Çöp atan eşini öldüren adamın söyledikleri... Haberi Görüntüle

'BURDA OLMAMIZ KARDEŞLİK BORCUMUZDUR'

Normalde Kahramanmaraş'a konser için geleceğini ancak deprem yaşandığını ifade eden Azerin, şunları söyledi:

"Her bir aileye burada baktığımda yeniden 6 Şubat günü gözümde canlanır. Çok enteresan, tesadüf olmuyor bu hayatta, beni her zaman düşündüğüm budur. 6 Şubat'ta benim Kahramanmaraş'ta konserim olacaktı, biraz önce de buradan geçtiğimde o afişler halen duruyor.

Böyle bir felaket oldu. O günden bugüne hep sizin aranızda olmak, buraya gelmek arzusu ile yaşadım ve kısmet bugüne oldu. Allah bir daha yaşatmasın, çok büyük bir acı, çok büyük kayıplarımız var. Siz de gördünüz ki burada yaşanan depremi sanki Azerbaycan yaşadı. Azerbaycan halkı bir nefer gibi, bir insan gibi buraya yardıma koştu, elinde, avucunda olanı buraya göndermeye, buraya yollamaya çalıştı. Azerbaycan'ın hak sesini dünyaya duyurmak ilk başta Türkiye devleti, Türkiye halkı bize destek verdi. 2020'deki vatan savaşında Türk Devleti, Azerbaycan Devleti'ni ve halkını destekledi. O tarihi savaşımızda, hak savaşımızda, adalet ve namus savaşımızda Türk Devleti'nin yanımızda olması, bugün Azerbaycan'da yaşayan 10 milyondan fazla Azerbaycan vatandaşının her birinin beyninde, kalbinde yer etmiştir.

Bugün burada sizin yanınızda olmamız, bizim bir insani borcumuzdur, kardeşlik borcudur. Allah Türk milletini korusun, Türk ordusunu, Turan ordusunu korusun." İfadelerini kullandı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading